Durere inghinala/lombara/testiculara ?

Boli genitale masculine
Intrebare postata de Utilizator11587052776 cu 4 ani in urma

Buna ziua, am nevoie de o opinie cu privire la o situatie pe care o intampin.In urma unui contact sexual neprotejat, (p***ancidenta sau nu), la 10 zile mi-a aparut o durere inghinala bilaterala si testiculara. Inainte ca durerea sa apara, am facut si un efort fizic, am tras puternic de niste materiale metalice.
Convins ca m-am infectat cu chlamyd sau gonoree, am luat timp de 7 zile amoxicilina, fara rezultat. Mers la urologog, efectuat secretie uretrala, analiza urina, PSA normal, nu a aparut nimic. Urologul a scris prostatita si dat sumetrolin timp de 10 zile, vit. E, diclofenac, fara rezultat.
Dupa, am luat si 2 azitromicina de 500 mg insa tot nu m-a ajutat. La 20 zile dupa amitromicina, efectuat PCR chlamydia, gonoree, sifilis, HIV, toate negative. Aceeleasi ivestigatii le-am repetat si la 65 zile de la expunere, acelasi rez. negativ.
La 92 zile am efectuat ecograf si mi s-a spus ca este adenopatie inghinala bilaterala, i-am expus dr. situatia si a zis ca sigur este de la BTS si acestea nu apar in investigatii; mi-a prescris azitromicina timp de 7 zile, insa fara efect...
Inainte de a lua anitbioticul, am efectuat din nou analize chlamydia (proba sange), sifilis, HIV (105 zile dupa expunere), toate fiind negative ! Efectuat si homoleuc. completa, VSH, proteina C reactiva, toate sunt in valori normale. Nu am slabit, nu ametesc, doar ma aprind la fata, simt ca imi ard obrajii insa nu am febra !
Vazut si 2 chirurgi, unul a zis ca este hernie inghinala (mi-a impins un deget in sus la baza penisului), altul a zis ca nu este vorba de asa ceva ! Total confuz !
Durereile sunt inghinale bilateral, (senzatie de usturime, arsura), durere usoara in testicule (mai ales stangul, jena as spune), durere lombara joasa (umeori puternica), durere muschi fesieri, durere solduri (nu mereu), durere ce coboara spre pulpa piciorului. Pentru durerea lombara joasa (langa zona fesiera), am folosit voltaren si m-a mai ajutat, doar atat.
Ce investigatii sa mai efectuez, catre ce medic sa ma adresez? Sunt deja disperat !
Va multumesc enorm !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Utilizator21600949925 (acum 3 ani)

buna ziua! si eu am acelasi simptome! dar nu fost cazul de contact sexual neprotejat. ati reusit sa depistati de unde este?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11587052776 (acum 3 ani)

nu, nu am gasit nimic! repetat analize si toate sunt in regula! am efectuat si RMN coloana lombara si nu am nimic acolo!
Dejaa gandesc la ceva grav...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum un an)

Buna ziua ati depistat ce este?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: