Bubite albe ce inconjoara capul penisului

Boli genitale masculine
Intrebare postata de danyG178812 cu 13 ani in urma

Am niste bubite mici ce inconjoara capul penisul(mai mult marginea...inelul penisului) de 8 ani de zile.Nu sunt dureroase dar sunt urate...mci,cilindrice si albe.Am fost la doctor cu multi ani in urma si nu mi sa dat nici o explicatie..
Am trimis si pe acest site informatii si o poza cu zona afectata si nu am primit nici un raspuns...
E vreau doar o alifie(nume),ceva care arde bubitele mici ca sa ramana capul penisului fin ...sa nu mai arate ca o limba crapata si iritata.
Sper sa ma ajute cineva....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (118)

floryny (acum 13 ani)

Mergi la urologie si fa-ti un control, desi eu tind sa cred ca acele bubite sunt puncte de grasime.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyG178812 (acum 13 ani)

Am fost acum 8 ani dar nu a zis nimic doctorul...Am fost dat cu o alifie de cateva ori si gata.Am citit undeva pe internet, ar fii din cauza ca,cand eram mic am dezlipit pielea fortat de pe preput(capul penisului).Eu vreau sa le fac sa dispara...as incerca sa folosesc o alifie pt. negi sa le ard dar nu stiu daca e bine.Nu sunt puncte de grasime si nu fac nici puroi...sunt mici ,cilindrice,albicioase ,cam 1mm lungime.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniel (acum 11 ani)

si eu am la felcum zici tu./.. cred ca din cauza ca am vrut sa imi rup ata singur si am tras pielea de pe capul penisului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicxu (acum 9 ani)

Si cum se numeste alifia?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex213123124 (acum 8 ani)

incearca cu condyline ... si eu am la fel ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11637456642 (acum 2 ani)

Asa și eu am rupto și atunci mi-a apărut și e jenant apar tot mai multe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrei (acum un an)

salut, ai rezolvat problema?? daca da, cum?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryny (acum 13 ani)

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un dermatolog sa-ti spuna ceea ce ai si poate iti va da el tratament pentru ceea ce suferi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyG178812 (acum 13 ani)

Da stiu...asa ar fii indicat sa faca toate persoanele.Daca aveam pe mana sau in alt loc era mai bine.Cred ca din cauza rusinii multe persoane nu ajung la dermatolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

QQ (acum 13 ani)

cunosc si eu pe cineva cu exact aceasi problema..... dar intrebarea mea este: se transmit prin s*x ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyG178812 (acum 13 ani)

Depinde...poti sa iei boli de genul asta daca folosesti toalete infectate,transfuzii prin sange infectat,etc
Eu la inceputul vietii sexuale nu am folosit prezervativul ..
Probabil ca de atunci le am.Nu imi amintesc daca le aveam si inainte....
Sunt diferite tipuri de bubite si infectii....
E de preferat prezervativul pt. a nu regreta mai tarziu....chiar daca nu ai aceeasi placere .... sau se pot face niste examene la sange,etc
Eu analizele la sange le fac de 2 ori pe an aproximativ si nu am nimic....
asa ca ramane de mers la un doctor specializat :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonimclaudiu (acum 13 ani)

danyG uite asta este ID meu anonimclaudiu as vrea sa imi lasi aici un mesaj cu numele alifiei , mersi mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandru (acum 13 ani)

stai linistit ca nu se transmite.
Eu sun bisexual si iubitul meu are aceasta problema. iar eu fac dragoste cu el in continuare chair daca bubitele acelea urate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bb (acum 10 ani)

http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene

raspunsul dat de medici ,este nu ,nu se transmit pe cale sexuala si nicinu iti dauneaza sanatatea in prezenta si nici in viior tie sau altcuiva cucare intri in contact

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonimclaudiu (acum 13 ani)

as dori si eu ceva alifie pt acele bubite ....cum se numeste ? oare face sa dispara ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyG178812 (acum 13 ani)

Daca stiam iti ziceam ....problema e ca nu stiu cum se cheama si nu e indicat sa folosesti o alifie nestiind ce ai.
Nu sunt in tara deocamdata si nu am mers la un dermatolog....
Sper anul asta sa ajung.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex3r3 (acum 13 ani)

Am si eu aceeasi problema inca din copilarie si nu stiu cum sa scap de ea.La inceput am pornit cu gandul cum ca ar fi o boala venerica sau ceva de genu ,dar acum tind sa cred ca nu e din moment ce nu am suferit nici un fel de durere sau jena.
Daca va rezolvati problemele anuntati-ma si pe mine(cum?) pe acest forum VA ROG FRUMOS.

Respectele mele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

David (acum 13 ani)

mai baieti voi sunteti dusi ? ganditi numai un pic logic ,,, in special cei virgini :D ... bubitele alea sunt de la dezlipierea fortata a pielii de pe cap !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 11 ani)

asa-i si mie ma aparut dupa ce misa dus piela de pe cap aveam mancarimi in timpu cand cadea piela dar dupa am realizat ca ma iesit bubite dar nu enimic grav:P

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 10 ani)

si prietenul meu are, dar nu are cum sa fie de la dezlipirea fortata a pielii de pe cap pt ca nu mai este virgin demult...si i-au aparut de vreo saptamana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 6