Metode naturale de crestere a sanilor

Afectiuni ale sanilor
Intrebare postata de popa.mariana cu 14 ani in urma

Buna ziua. Am 24 de ani si ma confrunt cu o problema jenanta, cea a sanilor mici( cupa A la sutien este prea mare). Nu am fost la medic, insa am citit si am urmat niste tratamente naturiste care nu si-au facut nici un efect. Ce ma sfatuiti? Imi puteti recomanda un tratament eficient?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (114)

tyara (acum 14 ani)

nu cunosc vreun tratament , dar sa stii ca nu e nimic jenant in a avea sanii mici , unora chiar le place :) (si au multe avantaje). Nu mai fi ingrijorata de marime (ca doar nu esti barbat)pt ca astfel transmiti celor din jur complexul tau si devi "evidenta".

PS: si eu port A

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona (acum 14 ani)

Nu prea exista metode naturale de marire, toate reclamele pe care le vezi sunt doar mari minciuni. Incearca sa compensezi prin imbracaminde acest dezavantaj

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria C (acum 14 ani)

Foloseste tinctura de marar, am auzit ca ar fi buna pt. marirea sanilor. Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

otilia (acum 14 ani)

Nici tinctura de marar nu e buna, e doar o chestie de moment, am luat o perioada lunga de timp si nimic vizibil, nu vroiam sa maresc cu un nr sutienul dar macar o diferenta...nimic, asa ca nu exista alta solutie decat silicoanele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geo (acum 14 ani)

Ma confrunt cu aceeasi "problema". Nu trebuie sa ai complexe. Crede-ma ca nu sanii te reprezinta. Sunt casatorita, am un copil pe care chiar l-am alaptat 1 an ;i am renuntat pentru ca nu am mai vrut eu, nu pentru ca nu mai puteam sa alaptez. In urma alaptarii au mai crescut ceva. Vreau sa-ti spun ca am o casatorie fericita, iar sotul meu nu a pus pe primul plan sanii. Nu fa p***aa sa-ti pui silicoane, foloseste sutiene adecvate si nici nu te gandii la asta. Cine te vrea te vrea asa. Capul sus, pieptul in fata si succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mari (acum 14 ani)

ms pt incurajari.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

As vrea sincer sa-ti spun sa renunti la complexe si bla bla-uri din astea, dar crede-ma ca sunt in aceeasi situatie si stiu cum e. Silicoanele mi-ar incalca absolut toate principiile.. insa am ajuns la concluzia ca e singura solutie!!! Despre expresiile de genul "fizicul nu conteaza" sau chestii d'astea presupun ca ti-ai dat si tu seama ca sunt vorbe goale. Am ajuns sa simt lipsa sanilor ca pe un handicap. Mai mult decat atat, am citit o groaza de studii in urma carora s-a dovedit ca femeile cu sani mai mici isi gasesc mai greu de lucru in comparatie cu cele mai... voluptoase. Asadar, draga mea... daca si tu esti in aceeasi situatie ca si mine si ai ajuns sa urasti sutienele sau te-ai saturat sa tot faci haz de necaz de non-tatele tale... pune mana, strange bani si da fuga la Bacau, la doctorul Stan - cel mai bun nu numai din Romania, ci din toata Europa de Sud-Est. Daca mi-as pune silicoane (si sper sa-mi pun) o sa mi le pun pentru mine, pentru mine, pentru mine. Sunt sigura ca m-ar ajuta in crestea stimei de sine; nici nu ma indoiesc. Stiu ca pe barbati nu ii deranjeaza, asta este adevarat.. insa important e cum te simti tu, nu el. Eu pur si simplu nu ma simt bine in pielea mea. Mai lipseste sa dorm cu sutienul pe mine, ca'n rest...
In concluzie, draga mea... totul tine de tine! Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cellika (acum 14 ani)

Spuneti-mi si mie va rog,cam cat ar ajunge niste implanturi cu silicoane?Prtul difera de la o masura la alta?Si daca da,cea mai mica masura cam cat ar ajunge?(Sa stiu cat sa strang...:))
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nina (acum 14 ani)

la bacau indiferent de masura costa 4500 euro.este intradevar cel mai bun doctor si nu exista durere ,decat o febra musculara la nivelul axilei,brat si cam atat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

draga mea pretul este in calitate de implant si nu de marime.este acelasi pret indiferent de marimea pe care o vrei.dar ai grija ce fel de implant iti pui.nuti pune SEDIVIN.eu miam pus prima dat si miam pus sedivin dar nu pot sa spun k a fost o calitate foarte p***a, a fost bun dar dak tot vrei sati pui si tot platesti puneti unu mai bun.pe mine ma costat in tara in afar de analize care trebuie tu sa ti le faci si te costa si ale ceva milioane ma costat 2000.dar acum mi leam schimbat mi leam pus pe cele mai bune dar ma si costat ai mult dar nu mai mi leam pus in tara k mi lea pus una mai jos si una mai sus dar cu o diferenta fff mica,dar ma deranjat faptu k am dat un ban si nu am fost multumita si pe de alta parte cand mi leam schimbat mia spus doc.k nu era marimea pe care o vroiam.deci nu am fost multumita.iti urez bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabi (acum 14 ani)

LISTA PRETURI CLINICA DR.VALCU MAREK
- LIPOSUCTIE 250 EURO PE ZONA/ UN ABDOMEN ARE 4 ZONE
UN MEMBRU INFERIOR ARE 3 ZONE
- RINOPLASTIE
1500 euro ANESTEZIE GENERALA
Bandajele pe nas se tin 2 saptamani, mesele din nas se scot in 3 zile. In
timpul asta este posibil sa aveti ochii umflati, vineti.Rezultatul final
al rinpolastiei este in jur de un an de zile.
- LIFTING FACIAL NECHIRURGICAL 2200EURO
CHIRURGICAL 4000 EURO
- BLEFAROPLASTIE 1000 EuroANESTEZIE LOCALA
- PEELING CHIMIC TCA 200 Euro FARA ANESTEZIE
- AUGUMENTAREA BUZELOR CU GRASIME PROPRIE 500 EURO ANESTEZIE LOCALA
- OTOPLASTIE 1000 Euro ANESTEZIE LOCALA
- BOTOX 100 Euro FRUNTEA, OCHI-100Euro, AXILA 400 EURO ZONA (DUREAZA 7-8
LUNI) FARA ANESTEZIE
- REDUCERE MAMARA 2500 euro ANESTEZIE GENERALA
- LIFTING MAMAR 1400 euro ANESTEZIE GENERALA
- IMPLANT MAMAR
2800 euro ANESTEZIE GENERALA- CALEA DE ABORD PRIN SANTUL SUBMAMAR
CU PLASAREA IMPLANTURILOR RETROPECTORAL ( in
spatele muschiului pe
care se afla glanda mamara ) tip Mentor sau Eurosilicone -
Implanturi preumplute cu gel silicon
- ABDOMINOPLASTIE 1500 euro ANESTEZIE GENERALA
- GINECOMASTIE 1000EURO
- LABIOPLASTIE 1000 EURO

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary Jane (acum 14 ani)

Draga mea, nu e o chestie de care sa iti fie rusine, care sa te complexeze, tu trebuie sa o faci una de care sa fii mandra, care sa spuna despre tine ca: da, asta sunt eu, si ce? Si eu am sanii mici, am cupa A si traiesc foarte bine cu asta, prietenul meu e inebunit dupa ei si imi spune tot timpul ca daca i-as avea mari nu i-ar placea de mine. Totul depinde pana la urma de a gasi si persoana caruia sa-i placa. Am avut un prieten caruia ii placeau sanii mari si crede-ma ca plange acuma dupa ai mei.
Nu spun ca as spune "nu" la niste silicoane, pt ca nu as spune, dar pana o sa imi permit ma multumesc cu ce am

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina0153 (acum 10 ani)

Pastile pentru marirea sanilor -
http://track.breastfast.ro/product/Breast-Fast/?uid=2484&sid=634&pid=130&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta t. (acum 14 ani)

si eu am aceeasi problema dar port sutien cu burete mai mult si chiar nu ma deranjeaza deloc,as dori si eu silicoane ca sa arat mai bine dar in lipsa de finante raman si asa.Sotul meu niciodata nu s-a plans ,nici macar in gluma ca am sanii mici pentru ca stie ca la 13 ani am fost operata de fibroadenom mamar dr.si ma intelege.Acum la 34 ani incerc sa ma simt bine asa cum sunt iar daca sotul ma place asa e super ok!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Miss AA (acum 14 ani)

Sa stii ca nu "marimea" conteaza. Si eu am sanii mici, cupa A (ba chiar la unele sutiene AA) iar cand ma duc sa-mi cumpar sutiene sotul meu imi spune in gluma Miss AA. Nu ii plac nici lui sanii mari si imi zice ca sanii mei sunt facuti perfect pentru mana lui. Iar sora mea ce sa spun, ea are sanii si mai mici ca ai mei (si a si alaptat de doua ori la san). Dar amandoua purtam sutiene adecvate si nu avem complexe de genul asta.
O singura data mi s-a intamplat pe strada sa-mi zica un pustan ceva urat de sanii mei. Dar gandeste-te, tu poti trai bine merci cu sanii mici dar un barbat nu poate face mare lucru cu un penis mic si mai ales daca ejaculeaza prematur. Chiar nu va inteleg de ce va ganditi la silicoane.
Sa-ti dau un exemplu mai grav decat sanii. Eu m-am nascut cu un tremur al mainilor. Este un tremur constant si cateodata devine insuportabil si chiar dureros fizic. Si evident toata lumea observa asta si toti imi spun tot timpul sa nu mai fiu timida sau nervoasa. Stii, din 5 sau 6 medici pe care i-am consultat nimeni n-a putut sa-mi spuna de ce tremur. Si desi este o problema enervanta mai ales pentru cei din jur, trebuie sa ma confrunt cu ea zi de zi. Asta as putea spune ca e problema de aspect, nu sanii. Cu sanii mici poti sa treci de un interviu pentru un job, din cauza tremuratului poti pierde un job bun!
Sfatul meu e sa faci sport pentru bust, intareste-ti sanii. Au sa arate mai bine iar tu o sa te simti mai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zara (acum 14 ani)

parerea mea este sa nu implantati bucati de plastic in organism, frumusetea unui om nu sta in fizic - gresit sa credeti asa ceva , dar e de inteles tinand cont de societatea din zilele noastre. nu aveti nevoie de sani mari ca sa atarageti, ca sa placeti barbatilor . cel care te vrea te vrea asa cum esti, si asta este adevarul!, cand iubesti nu te uiti la cupa de la sutien , sunt (multi) care numai la asta se uita si "dragostea" lor de asta este conditionata -sper sa nu dai peste astfel de specimene . mai bine cu banii de operatie faci altceva - de ex umple garderoba de bluze mulate la care n-ai nevoie de sutien si sa-i vezi cum saliveaza dupa pieptul tau marimea A :) .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zara pt miss AA (acum 14 ani)

si eu am aceeasi problema cu mainile! e pe sistem nervos dobandita imediat dupa ce am facut un vaccin cand eram bebe, parca am parkinson e penibil. incearca acupunctura, pe mine m-a mai calmat un pic ... numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Miss AA (acum 14 ani)

Tremuratul meu e ceva dobandit la nastere zic doctorii pentru ca m-am nascut invers. Dar sincer dupa 33 de ani, nici nu stiu ce sa mai cred. Vreau sa consult din nou un medic, dar de data asta in strainatate (unde si locuiesc acum). As vrea sa incerc si acupunctura dar n-am auzit de vreun astfel de cabinet aici. In Romania mi-au zis ca n-are cum sa fie Parkinson (ca sunt inca prea tanara) si s-au gandit la boala Wilson, dar analizele mi-au iesit perfect sanatoase.
Ce e sigur, una din zilele astea o sa ma duc la un alt medic de specialitate. Poate aici am mai multe sanse.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eugenia (acum 14 ani)

hei, si eu am sanii mici..dar crede-ma, prietenului mei i-au placut de la inceput sanii mei(aveam emotii in legatura cu asta). am deschis odata subiectul acesta, si mi-a prezentat toate avantajele unor sani mai mici: poti alerga in voie si nestanjenita, poti dormi pe burta noaptea fara sa ai dureri, cand vei fi mai in varsta nu iti vor atarna si in plus cand vei alapta( daca vei decide sa faci asta) vor creste inca un pic( diferente de la caz la caz). crede-ma, poti fi sexi si cu sanii mici,. uita-te la atatea actrite care au sanii mici si sunt considerate sexy: de ex, Keira Knightley,Zhang Ziyi,Kate Hudson,Milla Jovovich,Cate Blanchett,Natalie Portman,Charlize Theron,Gwen Stefan,Kate Moss,Carla Bruni... sa mai dau exemple?:) sunt femei sexy,frumoase,atragatoare,senzuale...invata sa te simti bine in corpul tau,priveste-te in onglinda si admira-te..invata sa te iubesti,sunt sigura ca arati atragator. cand tu o sa reusesti sa descoperi asta, si ceilalti vor vedea...niciodata nu ai cunoscut oameni care te-au impresionat si ai fost atrasa de ei, ca dupa un timp sa realizezi ca nu sunt asa sofisticati sau nu au un corp perfect cum credeai...ce e inauntrul tau,se revarsa inafara... problema nu este cea a sanilor,ci perspectiva ta cand vine vorba de sani mici. invata sa te iubesti :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zara pt miss AA (acum 14 ani)

Sper sa ai mai mult noroc acolo! nici mie nu mi-au gasit nimic in neregula , nimic ce poate fi tratat - si e jenant sa nu poti sa te dai cu un ruj fara sa tremure mana, sau sa ti un pahar de apa in mana si sa nu tremure ca la batrani. as vrea ca cea mai mare problema a mea sa fie marimea sanilor :( ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 6