Herpes mamelon

Afectiuni ale sanilor
Intrebare postata de cu 15 ani in urma

Buna,
imi puteti sa-mi spuneti si mie cum se manifesta herpesul pe mamelon si care este remediu impotriva lui???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Nora5 (acum 15 ani)

Daca herpesul se localizeaza la nivelul mamelonului,si alaptati, alaptarea nou-nascutului trebuie imediat intrerupta si alimentatia trebuie inlocuita cu laptele praf.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 12 ani)

Buna ziua.de 2 ani de zile,cand imi scade imunitatea,trec printr-o perioada mai grea,stres sau ma expun la soare deasupra sanului stang imi iese niste bubite de culoare alba,am mancarimi,ma ustura si uneori am si dureri.am fost la medic dermatolog acum 2 ani mi mi-a pus diagnosticul de herpes simplex.mi-a dat o solutie preparata in laboratoarele din farmacii si niste pastile.ideea este ca acest virus imi iese cel putin de ori pe an.ce ar putea sa-l previna sau care sunt mai exact cauzele,ce ce anume trebuie sa ma feresc.astept raspuns.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: