Clinica oncologie Viena

Afectiuni ale sanilor
Intrebare postata de CERASELA138496 cu 14 ani in urma

As dori sa stiu numele unor clinici din viena, israel, sau din alte tari care trateaza boli de san; nu mai am incredere in acest sistem sanitar, mori cu zile...poate a auzit cineva de o clinica sau un medic cu rezultate in aceasta afectiune. multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (50)

nico 29 (acum 14 ani)

eu am avut probleme mari la sani. m-am si operat la stangul iar la cateva luni mi-a aparut la dreptul. eram disperata. am fost si la fundeni unde m-au tratat cu indiferenta. slava domnului ca am aflat de d-na doctor floroiu din pitesti. de 2 ani urmez tratament homeopatic si ma simt minunat.inainte nu mai puteam sa dorm pe o parte din cauza durerilor de la nivelul sannilor. va urez multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giani zaharia (acum 13 ani)

Desi citirea celor de mai jos necesita ceva rabdare, sunt incredintat ca suferinzii de hernie de disc, tentati de efectuarea unei interventii salvatoare in afara tarii, vor avea rabdarea necesara, fiindu-le, poate, utila
Sunt un pacient suferind de hernie de disc lombara, proaspat intors de la Viena, asa ca va pot impartasi din experienta proprie, la cald.
Deplasarea la clinica a fost determinata de indemnul unui respectabil domn, care mi-a relatat ca i s-a efectuat o infiltratie cu cristale care protejeaza nervul, garantata cel putin 10 ani si caruia, dupa o interventie recenta, i-au disparut toate durerile. Pretul interventiei nu era foarte ridicat (max. 1500 EUR), asa ca suna foarte tentant.
Primul impuls a fost sa caut informatii suplimentare, pe internet – nimic privitor la aceasta metoda revolutionara, doar referinte foarte solide despre medicul al carui telefon mi-a fost furnizat, plus ca stia binisor limba romana.
Pentru ca oferta parea de nerefuzat, am vorbit cu medicul, care a spus ca ne asteapta, cu drag, refuzand a da detalii cu privire la natura si costul interventiei.
Am plecat in cel mai scurt timp posibil in Viena, ne-am cazat in graba, la costuri usor de imaginat si, la ora 8, cum convenisem, am fost prezent in clinica privata, la usa cabinetului.
Totul suna OK, pana aici, nu-i asa?
Dupa cum, probabil, va asteptati, incep surprizele:
1) Medicul vine mai tarziu, dupa cca. 20 min, ca si in tara
2) De pe afisier aflu ca medicul cu care stabilisem efectuarea interventiei e chirurg specialist in colonoscopie, nicidecum in interventii pe coloana vertebrala
3) Pacientii din sala de asteptare, desi suntem in Viena, sunt romani
4) Pe la ora 9, dupa cca. o ora de asteptare, apare un domn, in tinuta de strada, cu ochelari violet, care intra in saloane si in sala de operatie, discuta cu toata lumea, pare sa stie tot si pe toata lumea, vorbind limba romana; ma interesez si aflu ca e “mediator medical”
5) Dupa alte cca. 30. min (ora 9.30), d-l. doctor are amabilitatea de a sta de vorba cu mine si mi-l prezinta pe d-l. de care vorbeam, pe care il recomanda ca fiind “chef kopf alle chef” (seful sefilor), cu un subtil repros ca nu-l cunoscusem deja
6) Intram in cabinetul d-lui doctor si, fara a avea legatura cu intreventia ce urma sa aiba loc, am parte de o consultatie generala, nesolicitata, in care sunt intrebat daca am facut recent analize ale sangelui; raspund ca le-am facut acum cinci zile, dar nu le am la mine, intrucat la discutia telefonica mi s-a spus ca nu sunt necesare; mi se indica efectuarea unor noi analize, “asa, ca sa fie”; sunt de acord, constient ca in Romania costa 50 lei, imi imaginez ca or sa coste maxim 50 Euro;
7) Mi se indica necesitatea efectuarii unei imagistici prin rezonanta magnetica (RMN), la care ma asteptam, care costa 450 Euro.
In aceeasi zi, mai tarziu, sunt consultat in cofetaria (!) unitatii medicale de medicul specialist, austriac, care imi spune ca, din analiza RMN efectuata, a reiesit ca o interventie chirurgicala nu este necesara, fiind indicata o infiltratie (discutia este tradusa de d-l. cu ochelari violet). Mi se sugereaza, de d-l. amintit, ca daca vreau, pot plati, in plic, jumatate din costul interventiei; d-l. doctor mentioneaza, putin fasticit, ca “Herr ich bin” (ce spune el, spune in numele meu). De asemenea, foarte important pentru mine, mi se spune ca, din analiza RMN reiese ca interventia are sanse de reusita de 100%.
Urmeaza interventia: infiltratie cu CORTIZON si nu cu cristalele miraculoase, dureaza 10 min, nu mai mult, am parte de recuperare de cca. 40 min. in spatele unei usi, langa calculatorul unei asistente, pe un hol mai larg, nicidecum intr-o rezerva, dupa care sunt invitat de d-l. cu ochelari violet la orele 11-12 a doua zi, la cabinetul specialistului ce vorbeste romaneste.
In ziua urmatoare, durerile imi sunt mai mari decat cele cu care am venit; totusi, cu frica de medici in sange, ma prezint la ora si locul indicate; constat ca, din totalul pacientilor, procentul romanilor se apropie de maximul posibil; din fericire pentru mine, am problema medicala cea mai putin grava.
Trecand peste problemele partenerilor de asteptare, revin la situatia mea: dupa cca. 1.5 ore, sunt primit de d-l. doctor, pseudo-romanul: imi spune ca stia ca interventia nu isi avea rostul, solutia constand in gimnastica recuperatorie, imi da, drept consolare, seringi si niste medicamente, cu indicatia “sa nu afle ceilalti pacienti”.
Daca ati avut perseverenta de a citi pana aici, urmeaza partea suculenta:
- consultatia generala, descrisa la pct. 6 de mai sus, a trebuit platita cu 200 Euro fara factura, desi nu am solicitat-o si nu avea legatura cu deplasarea mea;
- ultima intalnire, in cadrul careia am primit seringile si niste pastile, m-a costat alte 200 Euro, de asemenea fara factura;
- “consultanta” d-lui. cu ochelari violet, a costat, la indicatia specialistului , alte 150 Euro, bani fara factura;
- costul in plic al interventiei propriu-zise: 300 Euro;
- analizele sangelui, nesolicitate, m-au costat alte 300 Euro;
- costul RMN, pe factura, 450 Euro,
- costul oficial al infiltratiei, 300 Euro.
In concluzie, dintr-un total de 1850 Euro, am platit pentru o interventie a carei utilitate va las sa o apreciati, intr-unul dintre bastioanele democratiei si ale statului de drept, centru universitar cu renume in cercetarea medicala, 850 Euro spaga si 300 Euro analize fara rost. De asemeni, vreau sa subliniez rolul d-lui cu ochelari violet, de rotita esentiala in mecanism, care colecteaza spaga austriecilor, fara de care escrocheria nu ar fi posibila.
Prezenta confesiune este determinata, pe langa motivul facil de dedus, de dorinta de informare a altor posibile victime si de DEGRADAREA pricinuita de escrocarea de catre vorbitori ai limbii romane (pentru ca romani nu mai sunt de mult), la o asa mare distanta de tara.

P.S. 1) In echipa mai intra o domnisoara, de asemenea vorbitoare de limba romana, care conduce pacientii la cabinete si al carei rol in escrocherie este greu de apreciat, fapt pentru care ii acord prezumptia de nevinovatie.
2) Conversatia intr-o limba straina de larga circulatie nu a constituit un impediment
3) Pentru detalieri ale celor de mai sus, va stau la dispozitie la adresa [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Intrigat (acum 13 ani)

Doresc sa salut forumul Dvs.

De ce Intrigat? Cine este D-ul Giani Zaharia? O persoana care doreste sau a dorit sa se trateze in Viena? Exista o asemanare care frapeaza. Nu doresc sa aduc acuzatii nimanui. In Viena exista un domn Giani Zaharia care ofera personal intermediere medicala. Cu ceva timp in urma am venit cu unchiul meu la tratament iar acest domn ne a contactat in sala spitalului intreband ce face acolo, i am spus si a inceput absolut imediat sa denigreze medicul care il trata pe unchiul meu spunand ca este incapabil etc. ca mai bine mergem sa ne rezolve el totul. De aceea "Intrigat". Aviz persoanelor care se lasa influentate de cineva care isi "face veacul in cautare de clienti" Pentru a certifica ce am relatat pun la dispozitie o carte de vizita / relativ dubioasa, a unei clinici din Viena iar pe ea notat cu un pix numele d-ului Zaharia si un nr de telefon la care ne a spus ca putem "apela cu cea mai mare incredere". o zi buna tuturor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giani zaharia (acum 13 ani)

am folosit un pseudonim, uzand de numele unuia dinte escrocii care-si fac veacul prin clinica din viena, nume pe care l-am aflat incercand sa aflu informatii depre interventiile ce se fac acolo. pe net mai sunt relatari despre aceste escrocherii, comise de alti "intermediari". cel care m-a "lucrat" pe mine se numeste altfel, numele lui fiind, de asemenea, pomenit pe forumuri in relatarile pacientilor.
relevanta e intamplarea, escrocheria, iar relatarea ei are rolul de a deschide ochii celor interesati.
numele clinicii si ale persoanelor implicate le comunic celor interesati prin email, pentru ca nu are rost sa denigrez publip***anstitutie.
pot sa mai spun am primit un numar semnificativ de e-mailuri de la persoane carora li s-a propus efectuarea "implantului cu cristale" la viena, fapt ce ma indreptateste sa cred ca demersul meu nu a fost in van.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIRON (acum 8 ani)

de ce firma e vorba , ca sa nu o mai patim si altii ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CERASELA138496 (acum 13 ani)

Este incredibil....cum Dumnezeu sa mai am incredere in tara mea cand asa ceva se intampla intr-o tara civilizata...sunt pur si simplu socata. Visul meu era sa ajung in Viena, sperand ca o sa fiu tratata civilizat, si vindecata, bineinteles. De aproape doi ani incerc sa strang ban pe ban, in speranta ca odata si odata voi ajunge sa ma tratez intr-o tara straina, cu normalitate si decenta. Si acum...visul meu s-a naruit...cine stie pe mana caror excroci ajung...caci acestia sunt peste tot.
Eu am o sora in Israel, traieste acolo de 8 ani...tot ce imi povesteste despre sistemul sanitar de acolo..pare desprins din filme...te trateaza cu atata grija si atentie...sora a avut probleme foarte mari la nasterea primului copil,a fost in pragul mortii, acum 5 ani. Era convinsa ca daca i se intampla in Romania, nu mai avea zile.
Acum, se bucura deja de al doilea copil pe care nu ar fi avut curaj sa il faca daca nu traia acolo.
Imi pare rau pt. ce ti s-a intamplat, Giani; m-ai facut sa imi pun un mare semn de intrebare...cred ca in disperarea si naivitatea mea, slabiciuni de care probabil profita acei excroci...eram gata sa fac aproape orice sacrificiu. Acum imi revizuiesc atitudinea si parerile...totusi ma intreb : eu unde sa ma duc? ce sa ma fac? cine ma poate ajuta pe lumea asta?....
Sanatate multa ; caci asta e cu adevarat important...restul...e doar fum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iasmina (acum 11 luni)

In urma cu 3 ani am fost cu tatăl meu la spitalul de stat din Viena …totul impecabil …profesionalism ,seriozitate ,punctualitate ,igiena etc …doar de bine
Profesorul de nota 100 …un om simplu …nu ca și ai noștrii ,Dumnezei ,medicii de pe secție ma înclin …este ceva de in România nu va fi posibil nici de acum 1 secol inainte
Am ajuns aproape in septicemie …in țara nu i-au dat de capăt …o banala fiere necrozata …sistemul medical românesc este la pământ și slabe șanse de remediere …se mira și dânșii ce tot fac ai noștri ca își pun mâinile in cap ce cazuri vin la ei
Totul plătit la caserie ,factura ,chitanța ,explicații pt fiecare intervenție
La externare au venit medicii sa explice pe rând indicații și cum sa respectam indicațiile date in fisa
Răbdare ,calm ,respect
E vis ce am trăit acolo …zici ca ești in alta lume …cea a basmelor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Institutul Oncologic din Cluj, cred ca poate concura cu orice spital ,din alta tara.............din experienta proprie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cris (acum 13 ani)

am cancer la san operat in2006si la 1 an am facut metastaze pe coloana vertebrala,am37 ani si am dese dureri,am facut radioterapie recent.caut si eu o indrumare la o clinica.......ajutati-ma daca stiti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Viorica - Timisoara! (acum 13 ani)

Trebuie bani destui pentru tratamente si alte lucruri in strainatate ; si totusi avem nevoie si trebuie sa ne calcam pe suflet sa facem ca si solutie in ultima instanta--Insa un lucru este cert nu vad rostul la a cheltui si mai mult pe intermediari (din aceasta cauza exista internet si limba engleza ca sa le folositi ) sau pe medici incompetenti. Mai degraba vad rostul unui avocat -in eventualitatea in care va simtiti lezati . Multa credinta, optimism si curaj de a spune ca se poate sa sparge ti orice bariera!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

www.inlife.at (acum 13 ani)

Suntem o firma care se ofera consultanta pacientilor romani ce vor sa vina in Austria la tratament.
Ce a scris Dl . Zaharia este probabil o parte din realitatea dansului dar tenta si directia in care a scris denota ca ori nu a inteles bine ce se intampla in jurul lui ori are intentii directionate in a face propaganda.
Noi colaboram cu medici de cel mai inalt nivel si niciodata nu am avut impresia ca sunt neprofesionisti sau ca trateaza pacientii cu dispret.
Este adevarat ca sunt anumite persoane care isi ofera servicii de intermediari si poate nu sunt atat de instruiti in PR ca sa stie cum sa se poarte cu clientii.
Este interesant ca acest domn nu stie germana dar intelege anumite lucruri care ii incrimineaza pe austrieci fiind colaboratorii acestor intermediari romani. Sunt niste legi scrise si nescrise care impiedica un austriac sa-si priveasca pacientul mai jos decat o a treia persoana, indiferent cine ar fi aceasta persoana.
A facut o programare intr-o alta limba de cat germana si se asteapta ca totul sa mearga perfect si cei din spital sa stie ce are si ce medic specialist are solutia.
Din motive de siguranta orice pacient este controlat chiar daca vine cu acte din romania sau orice alta tara. Daca acestui pacient ii era bine in tara de unde a primit hartiile, atunci nu mai venea in Austria. Ei ofera solutii pe ce vad si analizeaza. Nu pe controalele unor alti doctori.
Faptul ca acest domn a avut o experienta nefericita nu inseamna ca intreg sistemul este corupt si nefunctional.
Experienta pe care noi am dobandit-o ne spune altceva. Austria este cu cel putin 100 de ani inaintea Romaniei din toate punctele de vedere. Aceste lucruri se pot dovedi si nu sunt inventate.
Depinde de dumneavoastra cum vreti sa organizati aceste veniri in Austria.
Daca doriti sa fiti siguri ca ajungeti la doctori specialisti si ca totul decurge asa cum doriti atunci aveti 2 posibilitati:
1. invatati germana si veniti la Viena cu cateva saptamani inainte ca sa cunoasteti spitalele cu ofertele cele mai bune pentru problema dumneavoastra, cautati un medic specialist care sa se ocupe de dumneavoastra, si alte detalii mai mici care puse la un loc sunt destul de importante ca sa faca aceasta venire la Viena sa fie ori pozitiva ori negativa.
2. cautati o firma care sa se ocupe de aceasta problema si dumneavoastra decat veniti in ziua programarii si va prezentati in spitalul respectiv si la specialistul care se va ocupa de dumneavoastra.

Care dintre aceste solutii sunt mai ieftine, ramane sa stabiliti dumneavoastra.
Din pacate romanii sunt cu gura mare in ambele situatii si acest lucru de uneori ii afecteaza in mod negativ pe altii.
Cel mai bine este sa fim intelepti si sa facem lucrurile cu tact si profesionalism, pentru ca sanatatea nu are pret.

cu stima
www.inlife.at

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giani zaharia (acum 13 ani)

Cateva precizari:
1) Am discutat cu medicul austriac in engleza si nu am afirmat ca m-ar fi privit de sus;
2) Am reclamat dezinformarea practicata de romanii cu care am discutat, referitoare la "implantul cu cristale" ce trateaza hernia de disc - este vorba de infiltratii cu cortizon, practicate in mod curent in tara. Cine vrea sa faca infiltratii cu cortizon cheltuind 2000 EUR, e liber sa o faca; eu am facut-o pentru ca am fost dezinformat;
3) Desi sistemul medical din Austria e net inaintea celui din tara, nu sunt de acord cu afirmatia ca e cu 100 de ani inaintea noastra; poate, ca si Dvs., sunt mai pregatiti pe partea de PR;
4) Faptul ca intr-o tara atat de avansata am dat spaga 60% din serviciul prestat m-a socat si ma face sa cred ca decalajul de 100 de ani nu e real; de la alti pacienti, cu care imparteam sala de asteptate, am auzit de spagi de 8000 EUR( sau plati fara factura - e totuna), pentru interventii mai costisitoare;
5) Am recunoscut ca medicul roman e o somitate, dar consultatiile fara chitante si faptul ca se preteaza la a baga pe gat romanilor intermediari mi-a lasat un gust amar.
In final vreau sa va informez ca deja am primit un numar de e-mailuri de la persoane sfatuite sa faca acest miraculos "implant cu cristale".
Inteleg ca vreti sa va protejati afacerea, va faceti si reclama (inlife), dar daca tot activati in austria, faceti-o nemteste
cu stima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giani 2 (acum 13 ani)

sunt surprins cat de mult seamna experienta mea austriaca cu cea descrisa de tine. eu am ajuns cu un alt diagnostic, sperand un consult la un specialist. daca inlocuiesti "infiltratiile cu cortizon" cu "consultul la un specialist orl" o sa dai de povestea mea.

relatarile sunt exacte si in privinta "tarifelor" cat si in ceea ce priveste "mediatorul".

in plus, consultul la specialist l-am platit cash la mediator si sunt mai mult ca sigur ca specialistul orl nu a primit nimic din banii astia...

problema orl am rezolvat-o in tara foarte bine, cu mult mai putini bani, intr-o clinica privata. se putea rezolva si la stat, dar nu in procedura neinvaziva dorita de mine...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

www.inlife.at (acum 13 ani)

Dl. Zaharia din fericire nu ne cunoastem si pot sa fiu obiectiv in ceea ce va spun acum. Ati venit si ati cunoscut un intermediar care va lasat un gust amar. Din pacate trebuia sa stiti din Romania ca cei care agata clientii pe la usi sau in salile de asteptare ... nu sunt niste profesionisti. Pentru ca v-ati lasat dus in aceasta eroare incercati sa prezentati situatie generala prin experienta dumneavoastra. Pacat. Eu pot sa va prezint persoane care au avut experiente pozitive si din fericire au colaborat cu firma noastra.
Apropo : nu ne cunoasteti, nu ne-ati intalnit niciodata si nu aveti dreptul sa ne dati sfaturi in ce priveste calitatea serviciilor noastre. Va asigur ca ne facem datoria mai bine decat intelegeti dumneavoastra valoarea cuvantului "nemteste".
Va doresc mult succes si sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Viena (acum 13 ani)

iar firma dvs este serioasa?!?!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Julia (acum 13 ani)

Nu trebuie sa mergeti pana in Viena, fiindca ajunge Viena la dumneavoastra.
La clinica Gral Medical Bucuresti se pot face programari la Prof Univ Dr. Cristoph Zielinski, seful sectiei Oncologie din cadrul Spitalului AKH, Viena.Vine personal in Romania la clinica sa dea consultatii.
Si da, suntem cu cel putin 100 de ani in urma spitalelor si profesionalismului austriac.
Am fost, am vazut, m-am convins! Esti pe maini bune si chiar isi dau interesul sa arate ca si-au ales meseria pentru a ajuta oamenii cu adevarat.
Nu am cuvinte sa exprim modul lor de tratament de la o simpla consultatie, la tratamente amanuntite , nu am cuvinte sa exprim comportamentul extraordinar fata de pacient atat a cadrelor medicale, cat si apersonalului auxiliar din spitalele austriece.
Inca exista oameni in Romania cu credinta, cu frica de Dumnezeu si in care puteti avea incredere, chiar si romani. Cel putin, nu am nici un interes sa mint, sa creez iluzii sau sa fac propaganda.
Am trimis un E-mail in engleza la una din adresele de contact pe sectia pe care ma interesa, am primit raspuns a doua zi, mi s-a facut programare si DA! chiar si in limba engleza, chiar si fara intermediari am avut parte de tratament la cele mai inalte standarde. Pentru mai multe detalii care nu va costa decat sanatatea ma puteti contacta la adresa: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giani.zaharia (acum 13 ani)

Cateva precizari:
1) Am discutat cu medicul austriac in engleza si nu am afirmat ca m-ar fi privit de sus;
2) Am reclamat dezinformarea practicata de romanii cu care am discutat, referitoare la "implantul cu cristale" ce trateaza hernia de disc - este vorba de infiltratii cu cortizon, practicate in mod curent in tara. Cine vrea sa faca infiltratii cu cortizon cheltuind 2000 EUR, e liber sa o faca; eu am facut-o pentru ca am fost dezinformat;
3) Desi sistemul medical din Austria e net inaintea celui din tara, nu sunt de acord cu afirmatia ca e cu 100 de ani inaintea noastra; poate, ca si Dvs., sunt mai pregatiti pe partea de PR;
4) Faptul ca intr-o tara atat de avansata am dat spaga 60% din serviciul prestat m-a socat si ma face sa cred ca decalajul de 100 de ani nu e real; de la alti pacienti, cu care imparteam sala de asteptate, am auzit de spagi de 8000 EUR( sau plati fara factura - e totuna), pentru interventii mai costisitoare;
5) Am recunoscut ca medicul roman e o somitate, dar consultatiile fara chitante si faptul ca se preteaza la a baga pe gat romanilor intermediari mi-a lasat un gust amar.
In final vreau sa va informez ca deja am primit un numar de e-mailuri de la persoane sfatuite sa faca acest miraculos "implant cu cristale".
Inteleg ca vreti sa va protejati afacerea, va faceti si reclama (inlife), dar daca tot activati in austria, faceti-o nemteste
cu stima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giani.zaharia (acum 13 ani)

rog moderatorul sa stearga a doua postare, datorata unei erori

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 13 ani)

Buna ziua

Va scriu in dorinta de a atentiona romanii care doresc sa se trateze la Viena in AKH sau in orice alta clinica.
Am plecat la Viena impreuna cu sotul meu care a fost diagnosticat cu cancer de tiroida.
Nu am puterea si nervii sa va explic cum am fost tratati , cat am cheltuit ci va spun ca ne pregatim sa dam in judecata spitalul AKH pentru ca ne-a incasat cu 7000 Euro in plus si nici in ziua de azi nu ne-a returnat banii, motic***a ca nu e OP semnat, ca nu e seful, ca sa fecut o gresala de redactare etc. ...si suntem in luna decembrie.
Mai precizez ca am terminat tratamentul in luna septembrie , iar acum cand am mers la control s-a constata ca nu a avut efect , ca tumoarea nu s-a micsorat si ca tot chinul nostru a fost in zadar. Retineti ca inainte de a incepe chimeo si radio terepia doctorii ne-au spus ca va da reultate in proportie de 95%.
In Romania nu ni se dadusera sanse.
Viena este doar marcheting , fugiti de clinicile private in special , apucaturile doctorilor sunt incalificabile , intradevar aparatura si dotarea spitalelor , curatenia este net superioara celor din Romania.
Sfatul meu - ocoliti Viena incercati Franta, Israel etc. Viena e scumpa si esti tratat ca cetatean de mana a doua .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona (acum 13 ani)

cunoaste cineva un doctor alergolog renumit din viena? as vrea un medic care isi cunoaste meseria foarte bine pt ca am fost acum 3 luni si am avut parte de o experienta ca si in rominia adica medici care merg pe bijbiite si uneori fac mai mult rau decit bine . Am un baietel de 3 anisori care are probleme cu diamoxidaza si nimeni nu stie de ce poate puteti sa ma ajutati daca stiti vreun medic bun sau unde sa-l caut.VA MULTUMESC [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3