Am o durere

Afectiuni ale sanilor
Intrebare postata de catalin155 cu 14 ani in urma

De aprox. o luna am o durere la sanul stang,in apropierea coastei,o durere care se manifesta sub forma de arsura dar nu permanenta, si simt ca ma jeneaza ambii sani.Am facut ecografie mamara la sanul stang si nu am nimic la san.La sanul drept am avut un fibroadenom mamar(benign) pe care l-am operat anul trecut-in noiembrie.Va rog sa-mi spuneti de unde ar putea proveni durerea pe care o am si ce trebuie sa fac sa scap de aceasta durere.Numele meu este Garofita si accesez de pe e-mailul sotului meu pe care astept raspunsul dvs.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

andreea (acum 14 ani)

am o durere insuportabila la ambii sani, am trecut de perioada mentstruatie de o saptamana si tot ma dor ingrozitor, dati-mi un sfat k nu mai suport:((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra_hd (acum 14 ani)

Mama mea are o durere in zona laterala,dreapta,a gatului,care se intinde pana la umar,sanul drept si sub san.Iar in zona mamelonului are o culoare galbuie.Va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat,sau un diagnostic prezumtiv,ca e foarte speriata,ii e teama sa nu fie cancer.Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena B (acum 14 ani)

Cel mai bine ar fi ca mama sa mearga la medic. Intai la medicul de familie, apoi la ginecologie. Teama trebuie invinsa, pt ca la medic se merge la timp, nu cand este prea tarziu. PT dureri/inflamatii dureroase ale sanului se poate unge usor cu unguent Fenilbutazona. Mie mi-a fost recomandat, este un unguent antiinflamator. Sanatate!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: