Rinichii

Afectiuni ale rinichilor
Intrebare postata de emilia69113249 cu 15 ani in urma

Am fost la ecograf saptamana asta si mia spus k am nisip la rinichi si un chist pe ovarul drept.Inainte de asta am fost la ginecolog pt k ma dureau ovarele si aveam dureri mari la contactul sexual.Acum sincer nu ami stiu ce sa cred.Cum sa scap de nispi,beau ceai si iau urinal.Iar chistul de pe ovar oare este grav?daca ati avut careva va rog sami spuneti cum vati tratat?eu sapt viitoare o sa merg iar la ginecolog k am programare.va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

emilia69113249 (acum 15 ani)

am fost la ecograf saptamana asta si mia spus k am nisip la rinichi si un chist pe ovarul drept.Inainte de asta am fost la ginecolog pt k ma dureau ovarele si aveam dureri mari la contactul sexual.Acum sincer nu ami stiu ce sa cred.Cum sa scap de nispi,beau ceai si iau urinal.Iar chistul de pe ovar oare este grav?daca ati avut careva va rog sami spuneti cum vati tratat?eu sapt viitoare o sa merg iar la ginecolog k am programare.va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marta1121643 (acum 15 ani)

exact asa patesc si eu dupa ontactul sexual am mari dureri...si nu stiu ce sa mai fak..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Nu este deloc normal ,mergi la un control ginecologic, poate fi vorba de cine stie ce afectiune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marta1121643 (acum 15 ani)

ai avut si u astfel de probleme....ai fost la medic ce a spus???ms mult pt sfat...sunt fff ingrijorata....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

PROBLEME ??????....de viata si de moarte....si inca nu exista certitudini.....deci ,sfatuiesc toate femeile sa consulte medicul ginecolog la cel mai mic deranj.....este cel mai simplu lucru care se poate face...sanatate !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica109119930 (acum 15 ani)

am fost la ecograf saptamana asta si mia spus k am nisip la rinichi si un chist pe ovarul drept.Inainte de asta am fost la ginecolog pt k ma dureau ovarele si aveam dureri mari la contactul sexual.Acum sincer nu ami stiu ce sa cred.Cum sa scap de nispi,beau ceai si iau urinal.Iar chistul de pe ovar oare este grav?daca ati avut careva va rog sami spuneti cum vati tratat?eu sapt viitoare o sa merg iar la ginecolog k am programare.va multumesc anticipat

Ne-ar fi de un real folos daca am sti de ce natura este nisipul si anume daca este din oxalati de calciu sau urati deoarece produsele noastre naturale care il elimina depind de ce natura este.
In cazul in care este din oxalati de calciu va recomandam ptr eliminare, produsul din plante Stonebreaker(http://www.flavin7.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=60)
In cazul in care este din urati va recomandam produsul Germeni de Sparanghel(http://www.flavin7.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=49)
Ptr chistul ovarian va recomandam mai multe produse care se sustin si se ajuta sinergic ptr eliminarea acestuia si anume Olimpiq StemXCell, Flavin7 si Germeni de Varza Rosie(http://www.flavin7.ro/).

Sfatul meu este sa veniti la Centrul nostru naturist ptr. a va consulta si a va putea da si o anumita dieta si indicatii specifice.
Puteti sa ma contactati si pe adresa de e-mail [email protected]
Cu respect, Dr. Adelina Gutan, www.centrunaturist.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Cu tot respectul...ati cunoscut vreun ecografist care sa depisteze nu nisip ci, chiar pietre si sa-i spuna pacientului de ce natura sunt?????? Parerea mea este, daca vreti sa ajutati,da-ti oamenilor toate informatiile ...si anume...eventual ce analize sa faca,in plus....calcemie...acid uric..si altele pe care sunt sigura ca le stiti.....si cu toate aceste rezultate ,daca doresc si au incredere ,sa va viziteze.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marta1121643 (acum 15 ani)

buna....azi am fost la ginecolog...si mi-a zis k am doar o mik infectie urinara si k sa mai schimb din poziti..si mi-a mai zis k ii prea dotat prietenu meu..:))=))...in rest ii bine..mi-a prescris niste supozitoare...si mi-a zis sa beau fff multe ceaiuri eu oricum beam ceai de matasea porumbului si fff bine ma simt de la el...til recomand...sper sa iti fie de folos....o zis k dak mai am dureri asa mari si dupa ce mai schimb pozitiile va trb sa merg din nou la ea...dar sper sa nu fie nevoie...sper sa te ajute sfatul meu...si Doamne ajuta sa fie bine si la u...te pup:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Ok..ma bucur din suflet ca este doar o mica infectie si ca se va rezolva ,in cel mai fericit mod. Iti multumesc si pentru sfaturi ,numai ca, nu-si mai au rostul.....diagnosticul si interventia pe care am suferito.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marta1121643 (acum 15 ani)

deci sa inteleg k si la u este totul bine....??? sa ajute Dumnezeu sa nu mai avem de-a face cu asa ceva...acum nu mai ai probleme cu contactu sexual esty bine...intreb pt k eu azi numai am fost si mi frik sa mai fak acu dar sper sa nu mai fie dureri??u ai facuto cum ii te mai doare???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Vad ca-ti este tare greu sa intelegi o evidenta....neoplasm de col uterin si histerectomie totala largita......asta este realitatea mea..........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marta1121643 (acum 15 ani)

scuzama...nu am crezut k ii asa de grav....parerea mea este k ar trb sa consultii mai multi medici...nu te lasa asa...iti ures tot bn din lume...si Dumnezeu sa fie cu tine sa scapi de toate..te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Au trecut deja trei ani, in urma tuturor controalelor facute ,de curand, totul este ok ,norocul meu este ca am descoperit in std. 1 {nu am facut raze sau chimioterapie dupa interventia chirurgicala }, acesta este motivul pt. care intervin pe forum si insist poate, cateodata prea mult, pentru ca toate femeile sa mearga la gin., la cel mai mic disconfort si ma bucur din suflet cand vad ca se rezolva cate ceva. Multa sanatate !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marta1121643 (acum 15 ani)

oricum iti raman datoare...sfaturiile tale m-au ajutat foarte mult....de aceea m-am hotarat sa merg si la medic...datorita sfatului tau..ms mult...si sa ai parte de tot binele din lume...si nu in ultimu rand multa multa....oricum dak mai am ceva probleme (sper sa nu mai am)....apelez la sfaturiile tale care m-au ajutat foarte mult...ms si Sarbatori fericite..iti doresc...te pup..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emilia69113249 (acum 15 ani)

scuzama k poate il contrazic pe ginecologul acela,dar eu de la o infectie mica am ajuns aici :D sincer ....... acum tu sti care este problema,dar "dotarile prietenului tau" nu iseamna "durere" .... toata viatza o sa te doara?sau ce? mai consulta si alt medic......eu tiam povestit ce am patit si stiu cum este

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica109119930 (acum 15 ani)

Intradevar este logic ca un ecografist nu poate sa specifice natura calculilor renali. Aceasta se poate afla atat din analiza sangelui (calcemie, acid uric, creatinica) cat si din analiza sumarului de urina.

Optiunile terapeutice apartin in exclusivitate pacientului.

Noi am oferit doar o solutie naturala care s-a dovedit a fi eficienta in situatii similare.

Cu respect, Dr. Adelina Gutan www.flavin7.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana (acum 12 ani)

am si eu o intrebare ,zilele astea am fost la urgente si ma gasit cu nisip la rinichi.iau antibiotic si vreau sa va intreb daca pot avea relatii sexuale cu sotul meu,nu ma refer sa raman gravida ,doar sa nu am iar probleme cu usturimi,dureri si pipi des.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: