Hidronefroza

Afectiuni ale rinichilor
Intrebare postata de roxanabut87 cu 13 ani in urma

Recent am fost diagnosticata cu hidronefroza grd 1 spre 2 pe rinchiul stg si grad 1 pe rinichiul drept.Totul a debutat cu o colica renala si am decis sa fac o ecografie sa vizualizez rinichii si am descoperit hidronefroza despre care mi s-a zis ca ar fi o malformatie congenitala dar pana cand nu fac urografie iv nu se va stii diagnosticul etiologic.Problema e ca nu pot face aceasta urografie pana cand criza dureroasa nu dispare iar eu simt ca innebunesc de durere mai ales noaptea.Mentionez ca iau Ciprinol 250 mg,No-spa forte,Urinex,Tramadol injectabil pentru durere pentru ca este singurul la care mai cedeaza durerea si beau ceai de coada calului.Ce sa fac sa-mi dispara durerea ca sa pot merge in contiunare cu investigatiile?Cat de grava este hidronefroza aceasta si cum sa ma protejez sa nu fac insuficienta renala..am doar 23 ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

david (acum 13 ani)

buna ! pentru a scapa de aceasta stare ;incearca sa folosesti sucul tahitian NONI.
de la tahitian noni.Este un suc care lucreaza la nivel de celula in corpul uman,si repara ce este bolnav in organismul uman.Pentru detalii ;va rog sa ma contactatii;pe e-mail;[email protected]. cu subiect noni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ligia (acum 13 ani)

In urma cu un an m-am trezit cu o creatinina de 4,5mg Disperata am alergat la medic dupa care mi-a spus ca trebuie sa ma pregatesc pentru dializa Nu am stat pe ganduri si am incercat sa ma tratez si intamplarea fericita a fost ca o domna scria un articol sca s-a tratae la un cabinet cu un tratament natural pentru detoxifiere si am incercat sa dau si eu de acel cabinet In urma investigatiilor facute de doamna doctor stela am luat tratamentul recomandat si am vazut ca la o luna m-am simtit mai bine si creatinina a scazut la 2mg Acum sunt foarte bine si aveti curajul si incercati si ceva natural ca este de folos altfel eu eram acum la dializa tel cabinetului :0744870194
Multa sanatate tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alisiya (acum 9 ani)

Ce bine ar fi daca unele specii de oameni , nu si-ar face autoreclama aici ! si nu si-ar posta si nr de telefon , dandu-si o alta identitate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 9 ani)

Cata nesimtire la aia de spune de dializa... Daca tot ar vrea sa ajute oamenii in acete situatii, de ce nu soune ce tratament a urmat ??? Imbecili se cheama astia de isi fac autoreclama ! Dar daca ar fi ei in situatii disperate de cautare de tratament , cum ar fi ???? Si poate ca Dumnezeu nu doarme ! ca sa va saturati de autoreclama !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: