Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

sicovit c long effec

Buna ziua!Baiatul meu de 9 ani,a facut prima convulsie acum 2 luni,a doua acum 1 luna de atunci i s-a pus diagnostic epilepsie si am inceput tratamentul cu Orfiril long 300,are 42 de zile de tratament fara sa mai faca criza.Pot sa merg cu el la mare?Ar putea aparea probleme ?Stie cineva?Multumesc [continuare]

Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți care sunt șansele ca având 29 de ani și fiind diagnosticată cu TAB de 4 ani și Hipotiroidie de 3 ani (tratament dimineata 75 µg Euthyrox, seara Seroquel XR 300 mg, Orfiril long 300 mg și Fobiless 37,5 mg) să am un copil sănătos? La ce riscuri sunt nevoită să mă gândesc? Mulțumesc anticipat. [continuare]

post radioterapie am opturate ambele uretere drept pt.care port sonde jj long duro, si bineinteles am contactat bacteria enteroccocus spp. sunt alergica la penicilina , ampicilina si nitrofurantoin medicamente la care este sensibila bacteria . poate cineva sa-mi recomande untratament naturist. va multumesc [continuare]

Buna ziua, De cca 10-14 zile ma doare laba piciorului drept pe lateral exterior de la degetul mic pana aproape de calcai uneori cu iradiere in acesta.Durerea e uneori sub forma de arsura-usturime.Ma doare doar cand merg.In repaos pe pat,nu. Am 58 de ani,in jur de 100 de kg,am facut operatie de gastric sleeve si la umar de ruptura de tendon spinos si infraspunos,am ateromatoza aortica,fibrilatie atriala,vertij...sunt sub tratament a la long de 18 ani pt aceste afectiuni,momentan cu cordarone,eliquis ( sau aspivita),noliprel si cavinton.Ocazional parasinus,piafen,ketonal si altele. Cand iau ketonal durerea se amelioreaza si chiar dispare.Nu fumez,nu consum alcool,un espresso pe zi.Sunt instalator si am o viata destul de activa.Nu am avut traumatisme,m-am trezit cu durerea din senin.Uneori dispare brusc si reapare la fel de brusc. Ce ar putea fi si ce tratament si cinduita ar trebui sa urmez.Cu multumuri [continuare]

Comunitate medicala

Anxietate?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Long story short, mi-a venit ciclul de doua ori (din seara actului sexual), am făcut un test acasă (la 30 de zile după primul ciclu), a ieșit negativ și totuși anxietate îmi spune în continuare că nu pot fi sigură și "este posibil" sa fiu însărcinată. Realistic vorbind, care ar fi șansele? Prima menstruație a durat 5 zile și acum la a doua am ajuns la a treia zi, urmează să văd cât mai durează. [continuare]

Pagina 3 din 13 (364 rezultate)