Diareea

Constipatie
Intrebare postata de Alice17 cu 16 ani in urma

CUM PUTEM SCAPA DE DIAREE CE MEDICAMENTE POT LUA NATURISTE SAU MEDICINA ALTERNATIVA SAU ORICE DAR CU EFICIENTA VA ROG,MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (21)

marius404 (acum 16 ani)

furazolidon, si ar fi bine sa asociezi tratamentul cu un regim alimentar care sa includa paine prajita , ceai de menta , ou fiert tare , branza dietetica de vaci.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

violeta6097418 (acum 16 ani)

Smecta - cu efect f bun - la adulti cam 3 plicuri pe zi (e argila, deci e natural). Ecoflorina de asemenea. Dar daca diareea persista e neaparat nevoie de medic, pt ca e posibil sa fie o infectie bacteriana severa si se poate agrava urat fara antibiotic!
Regim: paine prajita, fara a fi unsa cu ceva (eventual putina sare); braza de vaci, preferabil facuta acasa, din lapte si o pastila de calciu lactic; carne de pui fiarta, supa de pui cu multi morcovi, morcovi fierti, mar proaspat si suc proaspat de mar; ceai de menta neindulcit, ceai de macese tot neindulcit.
Totul - inclusiv lichidele - in cantitati mici (cate o inghititura) si la intervale scurte. Daca dupa ce mananca/bea ceva din regim varsa, are scaun diareic, micsorati cantitatea si mariti intervalul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniel15277165 (acum 16 ani)

Daca aveti diaree cronica incercati cu niste sedinte de reflexoterapie. Rezultatele sunt garantate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

veta (acum 12 ani)

am incercat totul dar degeaba

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Zeus_oo6 (acum 10 ani)

Mai dute ma cu refexoterapia ta cu tot. Daca te caci pe tine te duci la relexoterapie ca sa te caci pe ei doctori sau ????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RODICA DIANA (acum 15 ani)

Incercati enterolactis plus capsule sau pliculete. E un probiotic autentic ce ajuta la reechilibrarea microflorei intestinale. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yo (acum 14 ani)

am diaree cum pot sa scap

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florina (acum 13 ani)

eu le-am incercat pe toate si tot nu scap...asa ca....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cozmyn (acum 13 ani)

si yo leam incerkat p toate dar tot nu mia trecut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia (acum 12 ani)

si eu am incercate am facut si tot nu imi trece am facut si analize si cik nu as avea nimic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flory (acum 12 ani)

eu tot la fel am av si nu mi a trk dk cu o lindura de cafea si 5 boabe de fasole alba

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vetoiu (acum 12 ani)

Baaa am diareea asta blestemata si maine merk la sc :( cum plm sa scap de ea sa nu manank nik maine sa nu ma kak pe mn?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

george (acum 12 ani)

da ouameni buni am si eu diarre si cred ca daca luati pastilele SAPROSAN cu siguranta va va trece asa nu pierde timpu cu crize de stomac si dute la farmacie si saprosan sau mai incercati cu orez,cafea, fasole, paine prajita sau wischy ect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana (acum 11 ani)

Ieu am diaree de o luna si un pot sa scap de ia,am ancercat toate metodele dar degeaba

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

PARVU (acum 11 ani)

100% sa pui 1 lingurita de cafea (cafea praf) antro ceasca cu rachiu le mesteci si dupaia bei si vei scapa imediat de diaree

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 8 ani)

Sincer apreciez sfaturile postate dar va rog sa scrietii conform limbii române ca sa putem sa inteleaga toata lumea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Cum pot scapa de diarie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sbarcea antonica (acum 8 ani)

Cum pot scapa de diarie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta (acum 8 ani)

Uleiul de cimbru este fb pt tratarea diareei

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta (acum 8 ani)

Uleiul de cimbru este fb

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2