Muscatura raspuns medic

Tetanos
Intrebare postata de stefan932011 cu 12 ani in urma

Buna ziua am fost muscat de un caine maidanez de degetul aratator al mainii stangi si as dori sa stiu si eu ce trebie sa fac sa nuapara probleme ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

remediu homeopat (acum 12 ani)

la o farmacie se gaseste pt. 6 lei remediul Belladonna CH15, se p***ade 2-3 ori pe zi timp de 2-3 zile cate o granula. Este remediul homeopat cel mai eficient si mai des dat la astfel de muscaturi.
In caz ca se instaleaza alte simöptome trebuie eventual alte remedii (homeopate)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

farmacie (acum 12 ani)

numai la farmacii homeopate se gaseste acest remediu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Va trebui să vă prezentaţi de urgenţă, de preferat la camera de gardă a Spitalului Matei Balş, unde un medic va examina rana, va administra vaccin antitetanic şi va evalua riscul de contaminare cu virusul rabic în funcţie de starea animalului în momentul producerii muşcăturii ( animalul care a produs muşcătura va fi tinut sub supraveghere timp de 14 zile)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Tetanos.

Lucian (acum 11 ani)

Sunteti putin cam iresponsabili voi astia cu remedii homeopate pentru rabie. Daca se intampla sa crape cineva turbat pentru ca a supt nu-stiu-ce in loc sa-si faca vaccinul, puteti trai cu asta? Banuiesc ca da... In schimb administratorii forumului ar trebui sa modereze asemenea "sfaturi" care pot avea consecinte tragice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: