Un mic ajutor va rog

Intrebare postata de Viorica29 Angelica cu 6 ani in urma - 3 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Sanatatea mentala

Am un copil de 6ani intr-o zi a ametit,a transpirat roata-nprejurul cefei.Iam facut toate investigatiile,dar niciun medic nu mi-a dat un rezultat un rezultat clar.Dar din noiembrie 2012 un medic mi-a dat sa-i administrez tratamentul acesta : SEDATIF PC cate un sfert de 3ori pe zi si ACETAZOLAMIDA ARENA de 250 mg de 2 ori cate un sfert pe zi. De cand ii dau acest tratament in fiexare luna ii se face rau si mai nou ii vine sa si vomite si imi zice ca vede dublu,va rog frumos ajutatima sunt disperata!
Va multumesc !

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (3)

anka (cu 6 ani in urma)

poate ca inainte de tratament trebuia investigata cauza. vi s a recomandat un RMN sau un computer tomograf? daca nu, incercati sa va interesati in legatura cu aceasta posibilitate.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Viorica29 Angelica (cu 6 ani in urma)

tomograf iam facut, enceflaglama,iam facut la inima, toate analizele de sange si cu toate astea nimeni nu a putut sa imi zica exact ce are.Chiar si azi ia fost rau la gradinita.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Gabriel (cu 6 ani in urma)

Atunci cand esti bolnav medicii cauta ceva boli comlicate si daca nu gasesc spun ca nu ai nimic . Din pacate mai exista si boli mai simple care ne cauzeaza neplaceri dar pe care mediicii nu le prea cauta.Aceste transpiratii de care spuneti pot fi cauzate de o gastroenterita . Daca da va puteti ajuta cu vitamine B1,B6 -injectabil si cu medicamente care contin magneziu. Daca doriti mai putem tine legatura gabi67c@yahoo.com

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.