Durere persistenta de umar de 5 luni raspuns medic

Reumatisme degenerative
Intrebare postata de katakitoka cu 12 ani in urma

Pe sotul meu il doare foarte tare umarul,doar cand il misca /ridica in fata.Daca il ridica oblic,fata spate nu il doare.Cat de serioasa este problema aceasta?Uneori recurge la flamexin si ketonal care ii amelioreaza durerea.va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Iuli (acum 12 ani)

Si de 5 luni nu a fost la un medic reumatolog??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

katakitoka (acum 12 ani)

Nu,nu a fost.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Trebuie sa mearga. Nu este normal sa stea atata timp. 5 zile inteleg dar 5 luni... Incercati cu plasture antireumatic pana ajungeti (cat de repede) la medic. Cu mentol, nu cu ardei!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

katakitoka (acum 12 ani)

Multumesc.Stim si de plasturi(si/si).Flamexin si ketonal a luat la recomandarea medicului de familie.
Eu aveam nevoie de raspunsul unui medic specialist,ca sa stiu cat de repede se impune consultul de specialitate.Din cauza serviciului ii este greu sa isi ia liber.Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna seara,

ac***a in vedere durata indelungata a manifestarii, este imperativ sa mergeti la un medic reumatolog(binenteles cu trimitere de la medicul de familie). flamexinul si ketonalul sunt benefice, dar nu trateaza cauza ci doar simptomatologia, si nici nu se pot lua pe termen atat de lung, zi de zi. in cazul in care nu isi poate lua liber deloc de la serviciu, exista si clinici private, chiar daca sunt mai scumpe, va puteti face o programare chiar la ore mai tarzii incat sa nu lipseasca nici de la serviciu.

va urez o seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Reumatisme degenerative.

katakitoka (acum 12 ani)

Multumesc.O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: