GIARDIA

Parazitoze
Intrebare postata de Magdalena60 cu 13 ani in urma

Zilele astea am ajus la spital cu fetita mea de 9 ani cu dureri de burtica , varsaturi , i s-au facut analizele si un ecograf si i-a gasit LAMBLIA pe colicist fixati mentionez ca am facut tratament cu giardinogug , helmiflores , zentel dindu-i in luna augut si simtomele tot mai persista va rog mult de tot un sfat ce sa fac , cum sa procedez la analize i-au gasit si fierul mic si mi sa spus ca tot din cauza lambriei sincer nu mai stiu cum sa procedez eu ai dau tratament dar ea daca merge la scoala in colectivitate binentesc ca face din nou lamblia va rog mult un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Dr. Ionescu (acum 13 ani)

Parizitii intestinali,ca si microbii, nu se pot inmultii decat la cei cu sistemul imunitar slabit.
Daca ii intariti organsimul la copil Lamblia dispare de la sine.
Cu medicamentele date pana acum ati slabit si mai mult sistemul imunitar, caci sunt toxine chimice,si, dupa cum vedeti tot degeaba. Apelati mai degraba la un tratament homeopat la un medic homeopat cu experienta pentru a intari sistemul imunitar. Combaterea cu toxine a patogenilor si parazitilor nu are in general nici un efect. Daca faceti totul pe dos nu are cum sa iasa bine.
Cu otravari chimice nu se poate decat distruge.Des insa numai esecul si disperarea trezeste oamenii la realitate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

magdalena60 (acum 13 ani)

va multumesc pt raspunsul dat dar acum medicul mi-a dat pt intarirea sistemulti iminitar elevit , dar voiam sa va intreb este si alergica la medicamete prima data mi-a facut in luna a 7 la cefort in spital ar putea fi alergica si de la lamblia si spuneti-mi este grav daca are chisti astia pe colicist ? eu ma gindesc sa nu-i afecteze cu cv are 9 ani este foarte slabuta am facut si analizele pt celiacee dar nu are credeti-ma ca nu stiu unde sa mai merg o sa incerc si cu un medic hemeopat va multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Va rog sa nu ascultati ce spune acest individ "ionescu". Da niste sfaturi aberante si recomanda homeopatia ca vindecatoare inclusiv pentru afectiuni cum ar fi epilepsia, care se stie ca nu se vindeca. Mergeti cu copilul la un medic gastroenterolog care va sti sa va indrume mai bine decat orice alt medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dolo (acum 13 ani)

ba dr ionescu are mare dreptate
astia ne omoara sigur cu atatea medicamente
numai natura ne mai salveaza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius (acum 12 ani)

Nu vreau sa par uite si la asta vine cu reclame am auzit persoane si cunosc persoane care au facut cura cu ColonX si ColonHelp si sincer pe unii iau pus pe picioare orcum o cura de detoxifiere generala si naturista nu cred ca strica....si eu cred ca am mari pb cu parazitii insa nu stiu ce analize ar trebui sa fac in asa fel incat sa nu dea gres adica daca am 2 tipuri de paraziti sa iasa la analize 2 tipuri nu 1 si daca exista tratament general pentru paraziti ...adica nu iau penentru oxiuri dar nu omor tenia ceva de genu ConlonX eu nam bani de Colon....cat despre doctor Ionescu....parazitii slabesc sistemul imunitar nu invers...iar paraziti poate avea orcine chiar si cel mai sanatos om diferenta e ca cel cu imunitate mai sp***a e mai afectat decat cel cu imunitate ok...si deparazitarea nu se face de la sine decat accidental:consum mare de usturoi si cepa si chiar si asa nu functioneaza la toate tipurile de paraziti.Pe mine ma intereseaza ce exament trebuie sa fac in asa fel incat rezultatul sa fie corect?
Multam mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANA (acum 8 ani)

Am o fetita de 6 ani de la o vârsta de 10 luni a depistat giardia am făcut tratamente zentel giardinophyt vornex a luat tot timpul sub forme grave cu vomit și diaree internata în spital acum am pediatru în italia am făcut o serie de analize unicul tratament ce mi a dat e pt imunitate de un an nu mai am probleme în România am plătit mult pt siropuri de imunitate fără sens dacă copilul are imunitate scăzută este predispus

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: