Osteopatia

Oase si articulatii
Intrebare postata de S.148319 cu 14 ani in urma

Buna Alina25,
Am o prietena care are un bebelus de doua luni si care la fel ca si tine s-a confruntat cu aceste bubite. Doctorul i-a spus sa le lase asa ca vor trece de la sine. I-a mai dat un unguent bepanthen pe care il gasesti la farmacie sau poti sa mai iei un unguent pe baza de musetel. Sper ca ti-am fost de folos si te mai asteptam.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

(acum 15 ani)

Buna Alina,

Poate fi vorba despre acnee neonatala sau o iritatie;
uite, poate te ajuta aceste ilustratii medicale - au poze si explicatii:
//sfatulmedicului.ro/slideshow/Eruptii_la_bebelusi_19.html#

Numai bine!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniel219137134 (acum 15 ani)

cred ca am recunoscut bubitele, par a fi iritatii de la caldura, multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniel219137134 (acum 15 ani)

am gasit pe acest site //sfatulmedicului.ro/slideshow/Eruptii_la_bebelusi_19.html#, bubite ca cele ale fetitei mele, par a fi iritatii de la caldura, sper sa fie doar atat. pa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

S.148319 (acum 14 ani)

As dori sa stiu ce probleme poate rezolva Osteopatia? Daca cineva are coloana vertebrala straba, ori vreo vertebra iesita in afara, poate fi indreptata apeland la un osteopat? Puteti recomanda vreun cabinet bun in Bucuresti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Osteopatia este o trapie manuala. Prin palpare se stabileste zona afectata,apoi prin manip**area aparatului musculo-scheletic se restabileste mobilitatea articulatiilor,muschilor,structurilor scheletice. Se actioneaza si pe coloana vertebrala. Regret,nu cunosc un cabinet medical. Cauta pe net.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: