Pocnituri in urechi

Intrebare postata de AZUROO cu 7 ani in urma - 3 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Hipertensiunea arteriala (HTA)

De sp***at timp medicul mi-a schimbat tratamentul pentru HTA si in prezent iau dimineata Nebilet 5 mg si Morvasc 10 mg iar la prinz Tertensif in prezent tensiunea este 12,5 cu 8.00 insa de cind iau acest tratament am ca o zapaceala in cap si ce ma deranjaza ff mult este faptul ca aud niste pacanituri sacadate in urechi !!!!! Rog un sfat colaboratorilor acestui site poate aceste medicamente nu sunt bune sau poate dozajul lor nu este bun ??? Vreau sa scap de aceste pocnituri din urechi !!! Multumesc anticipat !

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (3)

Este posibil ca unul dintre cele trei medicamente să fie supradozat (cel mai probabil Norvascul). Ar fi indicat să specificaţi aceste detalii şi medicului cardiolog pentru luarea unei decizii şi eventual pentru scăderea dozei

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Hipertensiunea arteriala (HTA).

Inscrie-te aici!
AZUROO (cu 7 ani in urma)

MULTUMESC !!!!!

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Damian (cu 6 ani in urma)

eu i-au seara o jup***ate pastila nebilet iar l-a aprox.o jup***ate de ora apar niste pocnituri in urechea stanga cam 2-3 minute iar apoi dispar.
m-a diagnosticat cu hta f mica .I-au o jumatate pastila prestarium dimineata iar seara o jup***ate seara.
tensiune 10,5 cu 6,5 ;11 cu 6 si alte valori sub limita normala

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.