Hipertensiune arteriala

Intrebare postata de Mariana260 cu 7 ani in urma - 1 raspuns
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Hipertensiunea arteriala (HTA)

Buna ziua!
Numele meu este Ioana si am 59 de ani.Urmez un tratament de p***aand format din: simvacard,metoprolol si renitec.Am observat ca, de cand am inceput sa iau acest tratament (o luna de zile)mi-a aparut o tuse seaca care nu-mi mai trece.Este posibil sa fie de la acest tratament?Metoprololul si renitecul au proprietati comune?Oare este nevoie de schimbarea tratamentului?mentionez ca am tratat tusea cu siropuri si medicamente specifice tusei seci dar fara rezultat,de aceea tind sa cred ca este de la acest tratament pentru ca a aparut in primele zile de la inceperea lui.Va multumesc anticipat pt.sfat

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (1)

eva40 (cu 7 ani in urma)

Tusa este de la medicamentele pe care le luati.Medicul ce va spus,cand va vindecati?
daca nu stiti si vreti sa scapati ,va rog sa ma cautati pe adresa de mail

mai mult ca sigur va pot ajuta.grupa de sange este 01?

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.