Efecte adverse Zyban

Intrebare postata de mely_ssa cu 5 ani in urma - 1 raspuns MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Fumatul

Am luat Zyban la mijlocul lui iulie si pentru ca dupa 3 zile nu simteam nici un efect am inceput SA iau 3 la zi...dupa alte 2 zile m am simtit foarte rau, am renuntat la ele, m am lasat si de fumat ca aveam greata si ameteli, si am Stat 2 sapt la pat practic...ameteam dak ma ridicam, la munca nu puteam sa ma duc, nu puteam sa respir, greata, dureri de cap, somnolenta , oboseala, constipatie apoi diaree... Akm fumez cateva la zi si am o luna de zile de cand sunt la pat cu aceleasi simptome...am fost la munca dar ma obosesc Asha tare ca ma ametesc .... Cred ca e de la zyban...analizele sunt perfecte...doctorul nu stie ca le am luat si imi zice ca sufar de anxietate si mi a dat antidepresive si xanax...eu as face un control la inima...ce ma sfatuiti ca nu stiu ce sa mai fac...am 25 de ani si nu stau in picioare...va rog sa mi raspundeti Ceva...multumesc anticipat

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (1)

Da, daca investigatiile medicale sunt in regula, atunci este vorba despre anxietate.
Accesand acest link afli in ce consta:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/

Altceva, medicatia anxiolitica sau antidepresiva se recomada sa fie prescrisa de catre medicul psihiatru.

Cel mai natural, rezolva-ti problema prin psihoterapie. Cu cat astepti mai mult sa treaca de la sine, risti sa ti cronicizeze simptomele.

Despre tratamentul psihoterapeutic, aici:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/

Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: roxana.patrascu@psihoutil.ro

Website: www.psihoutil.ro

Roxana Pătrașcu psihoterapeut 

Telefon: 0721.349.765

Mail: roxana.patrascu@psihoutil.ro

Website:http://www.psihoutil.ro/
Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.