Ciroza hepatica

Boli pancreatice si de ficat Ciroza biliara
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

As vrea sa aflu mai multe detalii despre ciroza hepatica decompensata. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

carmen loredana86543 (acum 16 ani)

este important cat de decompensata este ciroza; are sau nu varice esofagiene persoana respectiva? ce grad sunt? prezenta lichidului de ascita refractar la tratament? o coagulare p***a? un colesterol mic? In functie de acesti parametrii se pot da detalii despre ciroza decompensata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

00390495598691, este nr unei farmacii din padova,italia acum 2 zile am comandat si eu reishi! Cu Dumnezeu inainte!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

??i mama mea are aceasta boala ??i folose??te peginterferon ??i a?? vrea sa ??tiu daca aceasta ciuperca o poate folosi toti bolnavi de ciroza hepatica ??i daca doar ?±n italia exista aceasta ciuperca va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria din iasi (acum 11 ani)

si in romania exista aceasta ciuperca (suplimente din ac. ciuperca).in iasi avem ac. produse. contacteaza-ma. [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

si mamea mea are aceasta boala si foloseste peginterferon....poate pe aceasta cale as vrea sa aflu si eu daca in romania se poate face transplant de ficat? va multumesc pt intelegere!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

si eu am fost diagnosticata cu fibroza avansata[ciroza] ,mi-au spus sa incep tratamentul cu interferon,sunt speriata . va rog sa-mi dati un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

sotul a fost diagnosticat cu steatofibroza hepatica tratament:ultop ,lagosa,antioxidant,colchicina 100mg,pe care nu-l respecta din cauza ca sufera si de tulburare de personalitate,consumand alcool in continuare,acum are dureri de genuchi,varsaturi violente cu aspect de zat de cafea (dar rar)palme transpirate NU mananca,dureri in partea dreapta ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am si eu o verisoara sufera de ciroza avansata... nu a consumat deloc alcool, are 25 de ani..iar doctorii spun ca nu stiu de la ce provine...va rog frumos daca ma puteti ajuta ce vreo ceva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am si eu o bunica de 48 de ani si are ciroza este internata in spital si se spune ca are apa in abdomen noi ne rugam sa se faca bine daca doriti sa ne ajutati vom fi recunoscatori.puteti scrie pe adrea: [email protected] sau
[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

bunica mea a fost depistata cu ciroza la ficat ..totusi ea nu a baut si nu a fumat niciodata..as vrea sa stiu cat mai multe despre aceasta boala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

tatal meu are 62 de ani si de curand am aflat ca are ciroza hepatica si este sub tratament.insa ii este cam greu sa se acomodeze cu regimul alimentar si de aceea as dori sa stiu daca exista vreun fel de sare speciala sau inlocuitot de sare pentru cei bolnavi de ciroza. asta l-ar ajuta foarte mult sa isi accepte situatia si astefel sa urmeze tratamentul si regimul in continuare. va rog mult daca stiti de existenta unei astfel de inlocuitor al sarii sa ma anuntati. multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Este interferonul un medicament pt ciroza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

sotul meu are ciroza hepatica decompensata portal cu bilirubina 19 si calculi renali.va rog spuneti-ne cu ce poate sa scada bilirubina daca luam ursofalk zilnic de doi ani si albumina umana aproape de 20 de zile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

sunt bolnav de ciroza hepatica cu virus b si d ,...tratamentul cu interferon mai ajuta cumva ?
de aproximativ 7,8 luni in stomac mi se aduna apa consumata peste zi , ,,bolboroseste intruna ,fermenteaza precum tescovina ...asta pina dimineata cund nu mai am nimic si tot asa in fiecare zi ,...asta inseamna ca sunt curtat si de ascita ?
sindromul vestibular bilateral pe care il adaug la lista mea de suferinte , poate fi rezultatul unei posibile encefalite hepatice?
...nu mai stiu incotro sa plec ,ce sa fac ,pe cine sa mai intreb ,...vreau sa mai traiesc ...ma poate ajuta ceva sau cineva ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rod sa ma ajutati sa anteleg niste sintome pe care le are tata .A consumay alcol cam de 8 ani nu an cantitati escesive de vreo 2 luni nu prea se simte bine 3 saptamani a avut o dezinteri la stomac dupai a fost internat 32 saptamani la psiatrie di cauza ca aiura la cateva zile dupa ce la esternat a cazut de 3 ori din picioare si a trebuit sal interneze iar dar el nusi aduce nimic aminte nu are putere sa mearga are ameteli si este galgen la fata inclusiv si ochi ai are galbeni medic nea zis ca are probleme cu inima si ficatu iar a dou oara cind lam internat nea zis ca creieru nui mai judeca normalcredeti ca are ciroza epatica ajutatima va rog.am nevoi de sfatul dumneavoastra.Va multumesc astept raspunsu dumneavoastra

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua. Luna aceasta mama mea a fost diagnosticata cu hepatita cronica activa , tip C.Va rog mult sa ma ajutati cu un tratament specific acestei boli. Mai mentionez ca de 20 ani sufera si de cardiopatie ischemica dureroasa, bloc ramura, hiper tensiune.Va multumesc din suflet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Tatal meu a aflat de curand ca are ciroza hepatica in oraganism de 5 ani.Acum se afla in spital medicii nu ii mai dau nici o sansa.Vomita si sange si se simte foarte rau!Am nevoie de ajutor va rog din suflet daca aveti ceva sfaturi pentru mine.Eu de curand am implinit 18 ani si tatal meu este totul pentru mine.Nu as putea sa-mi continui viata fara el.Va rog din suflet ajutati-ma!Am fost la o gramada de medici care se contrazic unnul pe celalalt.De 3 saptamani am aflat de boala si mi se pare imposibil ca tati sa ne paraseasa asa dintr-o data,pe neprevazut!Va rog din nou ajutati-ma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am si o intrebare am avut hepatita c si am facut interferon. se poate din cauza tratamentului sa nu mai pot sa fac copii. va rog sa-mi raspundeti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

buna ziua ce pot sa fac pentru mama mea care are ciroza si encefalopatie gradul 2 de 2ani are albumina ,arginina lactuloza si ce antibiotic trebui sa-i dau? de 2 luni nu a mai facut lichid va rog frumos ajutatima cu un sfat ce trebui sa-i mai dau? va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

lichidul este curat si negativ ,varice esofargiene nu are ,colesterolul este bun dar in schimb amoniacul creste 109,ultima oara a avut 200 acum iar este bine si proteinele ai cres si inainte sa-i i se faca rau simte pe nas amoniac si incepe sa tremure de doua luni a plecat pe trei luni si a facut crize usoare dar i sa bagat imiediat albumina,arginina vitamina b6,b12 si glucoza furesemid ce pot sa mai fac sau sa cer medicului sau daca puteti sa vedeti analize si sa ma sfatuiti adresa mea este [email protected] va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: