Ciroza incipienta

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

As dori sa aflu daca ciroza incipienta se poate trata:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Florian Alex (acum 15 ani)

Da, se poate trata. Mergi cat mai repede la spitalul Fundeni pentru ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

sunt momente cand fetita noastra de 5 ani priveste absenta in gol rupta de realitatea inconjuratoare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 11 ani si am nopti in care nu pot adormi si ma agit.cateodata adorm la ora 4 dimineata si a doua zi trebuie sa merg si la scoala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

In februarie 2008 am fost depistata cu hepatita C carga virica fiind de 11.000.000,am facut biopsie si mi-au determinat afectiunea ficatului care era in proportie de 1/4,am inceput tratamentul cu interferon 100 si ribavirina 100(5 casete zilnic ,2 diminetata si 3 seara. Am urmat acest tratament 7 luni dupa care medicul meu mi-a sistat tratamentul pentru ca virisul continua sa fie prezent ,chiar daca in primele 4 luni a fost negativ si nu era activ.Imi puteti spune ce s-a petrecut de a revenit activ virusul? Mentionez ca sunt in Spania si ca muncesc foarte mult,nepermitandu-mi sa ma odihnesc si sa tin un regim stric si corect. Sunt teribil de palida ,mi-a cazut parul si am dureri in partea dreapta continuu. Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

momoloaca (acum 15 ani)

este o solutie pt tine. Mergi la un reflexoterapeut! te poate ajuta. Nu stiu exact cat costa o sedinta in Spania, dar ai nevoie cam de 30-40 de sedinte. Scrie mi pe mail si iti trimit schema pe care sa ti o faca, ordine si numar de minute, precum si frecventa. [email protected]
Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 8 ani)

Este vreo posibilitate de a vindeca ciroza hepatica inactiva? Daca da, va rog sa imi trimiteti cateva sfaturi. Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

poate sa-mi spuna cineva daca exista sansa de a te vindeca de hepatita c virala?dupa terminarea tratamentuli cu ribavirina si interferon alpha2

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionela (acum 14 ani)

si eu am aceleasi probleme..daca vrei sa [email protected] si vorbim...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr Ditoiu Alecse Val MDr Ditoiu Alecse Val este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Se poate trata ciroza si in stadii avansate, darmite incipienta, dar trebuie sa te adresezi unui gastroenterolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli pancreatice si de ficat.

carmen (acum 10 ani)

http://www.petitieonline.com/sustinem_tripla_terapie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

avram simeon cristi (acum 9 ani)

Eu am 25 de ani. Am fost depistat cu ciroza uscata incipienta(virus hepatic b si d). As dori sa stiu ce rol are interferonul ? Cum ma va ajuta? Este posibil la varsta mea sa ai aceasta boala?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: