VIRGINITATE???

Educatia sexuala
Intrebare postata de Ana roxana cu 13 ani in urma

Va rog sa imi raspundeti si mie la o intrebare care ma pus pe ganduri de ceva timp.Am auzit de o fata care dupa spusele ei era virgina si sa culcat cu un baiat intr o zi dar nu ia curs sange deloc si au facut o de 2 ori iar apoi dupa o ora mi a povestit k a incept sa ii curga sange abundent incat a trebuit sa mearga sa cumpere tampoane....este posibil k dupa o ora de la acel contact sa iti curga sange din abundenta?sau este o minciuna?eu sincer nu am auzit sa se intample asta dupa o ora....poate fi elastic himenul dar eu stiu k sangerarea se produce in momentul actului nu dpa o ora de la terminarea lui....mie mi sa intamplat a la al treilea act in aceeasi zi dar exact in momentul inceperii nu dupa....astept si eu un raspun al unui specialist va rog!Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Iuli (acum 13 ani)

Nu cred ca este adevarat, sau poate nu avea legatura. Este posibil sa fi avut un himen elastic si sa se fi produs deflorarea propriu zisa la al doilea sau treilea contact, dar sangerarea dupa deflorare nu este asa abundenta, oricum. Cred ca a fost o sangerare de alta etiologie (ciclu, rana pe col, chist rupt, altceva).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana roxana (acum 13 ani)

tin sa sublinez k sa produs de 2 ori contactul la interval de cateva minute si nu sa intamplat nimic....adika nici o sangerare....sangerarea a venit dupa o ora de la cele 2 contacte.....iar mie lucrul asta mi se pare imposibil nu cred k fata era virgina....dupa cum am spus cred k sangerarea trebuia sa vina in momentul actului nu dupa o ora de la terminarea lui...astept si eu pareri chiar sunt curioasa daca exista asa ceva pt k nu am mai auzit.....exista himen elastic dar se rupe in momentul actulul nu dupa o ora nu???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Fata putea fi virgina, nu inteleg de ce neincrederea asta...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana roxana (acum 13 ani)

pentru ca nu am mai auzit am explicat mai sus de ce nu ma mai repet sunt curioasa daca exista sau daca era o minciuna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana roxana (acum 13 ani)

pt k sangerarea eu stiu si am auzit k se produce atunci in momentul actului nu dupa o ora de la terminarea lui....mai ales daca sa intamplat de 2 ori in aceeasi zi la interval de o ora unul de altul....sau se poate produce a doua zi cand incepi alt act dar in momentul actului nu dupa....de asta mie nu mi se pare adevarat si vreau sa aud parerea unui specialist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cry (acum 13 ani)

ai ma sa fi seriosi normal k se poate intampla..mie mi s-a intamplat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 13 ani)

sa inteleg ca daca nu curge sange dupa primul contact inseamna ca fata are himen elastic? ruperea himenului nu se poate produce si fara sangerare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 13 ani)

eu nu am avut nicio sangerare niciodata.fiecare organism e unic, reactioneaza diferit...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

...@@@@... (acum 11 ani)

nu mi,am inceput inca viata sexuala dar nu cred ca este posibil asa ceva din cate am citit eu sangerarea are loc in timpul actului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

**** (acum 11 ani)

Imi puteti spune cum este pentru prima data?eu sunt virgina si prietenul meu la fel...credeti ca asta este o problema?..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

coco @ vivi (acum 10 ani)

ESTE ADEVARAT MI SA INTIMPLAT SI MIE LA FELL

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

smitik (acum 9 ani)

si nu am mai inteles ce egzista si asa ceva ca sa fie virgina si dupa ce a avut raport sa nu curga singe.mi sa intiplat si mie da eu banuiam ca am fost mintit,as vrea sa aflu dece se intipla asa poate sa imi rs cineva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 8 ani)

Astea-s niste aberatii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: