Zbaterea ploapelor

Diverse
Intrebare postata de Gabriel218105400 cu 14 ani in urma

De ceva timp,cam 3 saptamani,m-i se zbate pleoapa stanga inferioara,de cateva ori pe zi,iar un episod tine 1-2 minute.De ieri a inceput si pleoapa dreapta superioara.Chestia asta devenit destul de stresanta.Trecand peste chestiile babesti(inchinat ochiul,descantece si altele)sau tratamentele date de farmacista(calciu,magneziu sau aspirina)care unele sunt p***ai iar altele nu au avut absolut nici un efect,a-s dori o explicatie mai avizata si eventual un tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

nicoleta (acum 14 ani)

si eu am patit asa,iar cineva mi-a spus ca sunt ochii obositi, mai ales daca ai probleme cu ei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriel218105400 (acum 14 ani)

Pai nu am probleme cu ei.Am 38 de ani dar inca vad f bine.Nu am boli oculare,la calculator nu stau mai mult de 2 or pe zi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 14 ani)

Gabriel, si eu am avut si mai am din cand in cand aceasta problema. Mi s-a spus de catre medic ca am probleme cu calciul si magneziul (desi, culmea, analizele au aratat ca stau bine cu calciul - calciul total, pentru ca cel ionic nu se face asa, una cu doua, se plateste si medicul nu mi l-a dat sa-l fac). Eu am luat Calciu cu D3 si Magneziu cu Zinc si, dupa cca. 1 sapt., 1 sapt. si jumatate mi s-au ameliorat simptomele acestea deranjante. La mine a functionat. Tu ai facut un tratament de o mai lunga durata, sau ai luat asa, cateva zile, si daca ai vazut ca nu se intampla nimic ai oprit pastilele? In general, dureaza ceva timp pana isi fac mineralele efectul, ia mai multa vreme caci nu poate sa-ti faca rau, dar poate observi si tu o ameliorare. Unele persoane reactioneaza la tratament mai rapid, altele mai incet, depinde de organismul fiecaruia.
Multa sanatate si, daca nu rezolvi si mineralele, fa-ti un set de analize si cere expres sa ti se faca analiza de Ca total si ionic+analiza de magneziu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriel218105400 (acum 14 ani)

Pai asta e problema.Toata lumea m-a bombardat cu calciu si magneziu.La analize mi-a iesit ok calciu si magneziu.O sa fac si calciul respectiv.Daca iese si respectivul ok,inseamna k alta e cauza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

candis (acum 8 ani)

Mie in fiecare zi mi se intimpla asta deja de 4-5 zile.Mi se zbate pleoapa superioara de cam 7-8 ori pe zi.Ma culc la 10-11 seara si ma scol la 8-9 dimineata.Dar nu este somnul de calitate, de tot citeva zile dorm foarte rau, ma trezesc noaptea din cauza unor probleme de familie.Imi puteti recomanda ceva pentru un somn mai adinc?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 8 ani)

Candid ia melatonin . Este f bun.
Am fost insotitoare de bord si aveam oboseala cronica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: