Probleme de erectie raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de valeriu1729772 cu 13 ani in urma

Buna ziua, am 52 de ani si in anumite momente am probleme de erectie,nu mai este la fel de ferma si nici nu mai reactioneaza repede la o eventuala stimulare;ce imi recomandati?multumesc pentru ajutor,Viorel.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

Ionescu (acum 13 ani)

In afara de aceste probleme exista si alte afectiuni sau simptome ?
De ex. probleme la nivel digestiv, dureri de cap, sau alte simptome, oricat de marunte par.
Aveti o relatie stabila si problemele apar in relatia aceea sau intr-una noua ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valeriu1729772 (acum 13 ani)

Buna ziua;mi s-a depistat un diabet tip 2 de vreo 3 ani,pe care il tin sub control;am o relatie stabila,dar ne vedem numai la sf. de saptamina,eu facind naveta;

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Antonia - Carla Isacu MPsih. Antonia - Carla Isacu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Consultati un medic urolog cu competente in sexologie. Vi-l recomand pe dr. Calomfirescu - cabinet Uroandromed. Sanatate!

Psih. Antonia Isacu
@Cabinet Individual de Psihologie
Bd. Nicolae Balcescu nr. 7 et. 2 ap. 6
Bucuresti, sector 1
Mobil: 0723.248.708/0757.075.415
E-mail: [email protected]
Web: http://psicabinet.ucoz.com
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

sorin (acum 13 ani)

eu zic sa te mai gandesti si la altceva spre exemplul la cititul unei carti cred ca tia cam trecut vremea nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolae (acum 13 ani)

Sorine , nu stiu cati ani ai ,dar desigur nu destui ca sa te maturizezi si sa poti da un ajutor unui seaman fie el si mai in varsta .Pot sa-ti spun ca bunicul meu are 60 de ani si face sex de 3 ori pe saptamana.Deci varsta nu-i un factor obligatoriu in potenta.Si sa mai sti ca orice armasar pur sange ca tine- (cel putin asa te crezi dupa raspunsul pe care l-ai dat )-ajunge gloaba cu trecerea timpului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valeriu1729772 (acum 13 ani)

Mersi mult,Nicolae,intradevar, un om onest si cu bun simt;Sorin ar trebui sa stie ca un barbat la 52 de ani e in putere si inca potent;O sa ajunga la anii astia si o sa inteleaga ca ai dreptul la fericire la orice virsta si ca nu e elegant sa fii sarcastic cu unul mai in virsta,ci dimpotriva,dar aici tine de cultura ,de educatie.Oricum ,am invatat ceva din asta.Sanatate! p.s. Nicolae ,sa stii ca as vrea se ne mai auzim.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Grig15 (acum 13 ani)

Da-mi o adresa de e-mail si o sa-ti raspund personal la problema ta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valeriu1729772 (acum 13 ani)

[email protected];pt Grigore15;multumesc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florina (acum 13 ani)

poate sa fie vorba de un fel menopauza la barbati : Andropauza e caracterizata de scaderea nivelului de testosteron, hormonul care face barbatii, barbati. In prezent barbatii cu varste cuprinse intre 40 si 55 de ani se confrunta cu astfel de probleme.plus diabetul:
Aproape jumatate dintre barbatii cu diabet devin impotenti.
Principalele cauze sunt:
- Distrugerea nervilor de la nivelul penisului
- Distrugerea vaselor de sange de la nivelul penisului
- Controlul deficitar al nivelurilor glucozei din sange

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valeriu1729772 (acum 13 ani)

multumesc mult,o zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius (acum 8 ani)

Buna ziua,
M-am confruntat si eu cu probleme de erectie la inceputul unei noi relatii cu o tipa cu 20 de ani mai tanara...nu stiu daca am fost inhibat sau daca au fost probleme strict fizice...insa tot pe un forum am aflat de niste suplimente naturale pe care le-am cumparat de pe siteul www.maxsensation.ro.Am dat comanda telefonic si inainte de a comanda m-au ajutat cu sfaturi si detalii care m-au ajuta sa trec peste aceasta problema. Dupa folosirea lor doar la nevoie inaintea actului sexual dupa 2 luni nu am mai avut nevoie sa le folosesc. De atunci am mai avut probleme de cateva ori si in cazuri de urgenta am mai apelat la acest supliment care si-a facut treaba cu succes.
La mine problema mi s-a parut normala pentru ca am 50 de ani si am apelat la pastilele astea naturiste penytru ca am vrut un rezultat imediat, insa cred ca ar trebui sa apelezi la sfaturile unui medic specialist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11598930163 (acum 3 ani)

Buna ziua. Am 41 de ani si de un timp incoace aproximativ 2 ani ma confrunt cu o problema de erectie si ejaculare precoce, tin sa va spun ca am ceva tratament de tensiune și menținerea colesterolului pentru tensiune i-au zomen iar pt.colesterol datorie. Datul va rog un sfat și ajutatima va rog frumos.o zi frumoasa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: