Ochii raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de qwertyuiop1 cu 12 ani in urma

Am 17 ani si sunt baiat,si am o problema cu un ochi,cu ochiul drept,adica acest ochi nu pot sa il misc in stanga,dreapta,sus,jos iar de fiecare data cand intorc capul sa ma uit la ceva ma uita incrucis, din cauza acestei probleme am un ochi mai mic si unu mai mare.
Puteti sa-mi ziceti si mie ce problema am,si daca se poate corecta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Pena (acum 12 ani)

Ai fost la oftalmolog? Trebuia sa mergi urgent la consultatie. Numai un medic care te consulta, poate sa-ti spuna ce ai si care este rezolvarea. Mergi la medicul de familie, el iti da trimitere la specialist oftalmolog. In cazul acesta nu platesti consultatia. Poate ai nevoie de ochelari, numai medicul hotaraste. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Urmaţi sfatul utilizatorului Pena şi consultaţi un medic oftalmolog, care este cel mai în măsură să vă ofere detalii despre afecţiunea d-vs, cât şi despre modalităţile de tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

qwertyuiop1 (acum 12 ani)

Si voi nu stiti ce problema am?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 12 ani)

Fara consultatie nimeni nu iti poate spune corect ce ai! Asculta sfaturile de mai sus, nu ai de ce sa te temi, consultatie oftalmologica nu doare, ai 17 ani, nu cred ca iti doresti sa ramai asa sau in cel mai rau caz sa apara complicatii!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Ar putea fi un strabism paralitic, insa varsta este extrem de inaintata. Orice copil trebuie dus la oftalmolog la varsta de 3-4 ani. Tu pana acum nu ai fost niciodata??? Caut-o pe doamna doctor Doina Dinu la 0212120117. Este cel mai bun medic strabolog din cate am inteles (am gasit asta pe blogul dr. Monica Pop, monicapop.ro).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

qwertyuiop1 (acum 12 ani)

Si strabismul asta pe poate corecta printr-o operatie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: