Ginecologie

Diverse
Intrebare postata de Ancuta Sorina cu 13 ani in urma

Vreau sa raman si eu insarcinata si nu pot.Cum pot ramane si eu insarcinata?Incercam deja de ceva timp si nimic,imi doresc fff mult un copil.Ce nu fac bine?Eu dupa contacult sexual imi fac o mica spalatura interioara.Gresesc aici?trebuie sa las inauntru?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

o femeie (acum 13 ani)

Bineinteles ca asta-i o greseala. Spalaturile interioare nici nu prea sunt indicate a se face mereu pt ca distrug ph-ul interior. Spalarea se face exterior. Cand vrei sa ramai gravida nu te speli nici exterior decat dimineata,.Este inconfortabil, dar asta-i treaba.Poti sa te stergi cu un prosop si sa incerci sa stai in pat, fara sa mai cobori, cu bazinul putin ridicat. Urmareste-ti perioada fertila si.... dati-i batai atunci. Daca nu ramai gravida, iar tu nu ai probleme ginecologice, poate are sotul. Sunt multe cazuri in care barbatul nu poate avea copii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adina (acum 13 ani)

Da, ca sa ramai insarcinata trebuie sa scoti cat mai repede sperma, care contine de fapt acei spermatozoizi care fertilizeaza ovulul. Eu nu stiu...singurul tau neuron mai functioneaza? Sau e si asta trecut pe linie moarta? Unde ti-e logica? Ce e aia spalatura interioara? Vaginul se curata singur. Nu are nevoie de nici o interventie straina. Iar tu vrei sa ramai gravida si te speli in interior dupa actul sexual...ce sa zic... esti sigura ca poti creste un copil?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ancuta Sorina (acum 13 ani)

ei bine ,nu acuza fara sa sti.Am avut grija nu de un copil,ci de patru copii.Asa ca in ceea ce priveste abilitatiile mele de mama iti pot cominica ca le am pe toate.Nu mi-am dat seama ca asa nu se face.Neuroni am destui,doar ca viata sexuala nu mi-am inceput-o de mult,deci nu le stiu pe toate.In viata inveti tot timpul.Daca vrei sa dai un sfat da-l ,dar nu jigni omul.Ajuta si nu scoate ochii.Asat e cel mai greu sa faci.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andu (acum 13 ani)

ti-ai inceput viata sexuala de curand si deja vrei sa faci copil?! cum gandesc unii...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vali (acum 13 ani)

De ce nu ceri sfatul unui medic de specialiatate?Vezi ce raspunsuri primesti?Eu nu as proceda ca tine.E o problema pe care nu o rezolvi cu sfaturile primite pe net.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ancuta Sorina (acum 13 ani)

Am fost la medic.Toate analizele au iesit bine.Raspunsul lor?Sa tot incercam pana reusim
Multumesc pt sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anda (acum 13 ani)

Buna imi pare rau ca nu reusesti sfatul meu este sa nu mai faci acea spalatura interioara.Si nu baga in seama gurile rele.pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ancuta Sorina (acum 13 ani)

Multumesc pt sfaturi.Sunt deja gravida in a 5 a luna.Cu bunavointa lui Dumnezeu am reusit si noi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara (acum 11 ani)

Buna...as avea si eu o intrebare luna trecuta am avut cm
de pe 6 pana pe 9 pe 17 20 22 am avut contact sexual
neprotejat si de autnci am avut schimbarii usoare ale sanilor
ameteli cateodata si dureri de cap..dureri de spate in continu
si cateodata si crampe abdominale..luna asta cm trebuia sa
imi vina pe 3 dar vad ca nu.. ce sa cred va rog dati-mi si
mie un raspuns va rooog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 10 ani)

Buna ziua! Am o intrebare. Sunt la ultima cutie de cervugid ovule din trei. In seara in care am in care trebuia sa iau al 8-lea ovul am avut contact sexual iar prezervativul s-a rupt. Mentionez ca eram la a 10-a zi de la menstruatie. In acea seara si de atunci nu am mai luat cervugid. In cazul unei sarcini ar exista posibilitatea ca aceasta sa fie afectata de tratament? Ginecologul meu a zis ca nu dar as vrea sa aflu mai multe pareri. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: