Artroscopie -ruptura menisc raspuns medic

Diverse
Intrebare postata de christinica25 cu 14 ani in urma

As dori sa intreb pe cei ce au facut operatia de artroscopie la genunchi ce fel de analize s au facut inainte de operatie si ce fel de anestezie se face.astept un raspuns urgent.multumescv

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Dr. Medicina Interna MDr. Medicina Interna este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Medicul care va v-a opera va indica analizle corespunzatorare. Obligatoriu vor fi facute hemograma completa, VSH, glicemie, probe renale, hepatice, coagulare completa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diverse.

miky20 (acum 14 ani)

buna .eu am fost operata de menisc acu 5-6 ani,ma simt fffff bine,nu mai stiu ce analize am facut dar dr iti va zice.am facut anestezie locala chiar am zis bancuri pe masa de operatie impreuna cu dr.doar sa ai grija sa faci recuperare eu nu am facut si se simte.bafta.paaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deea (acum 11 ani)

buna ..eu am fost operata ieri la genunche si azi parca ma doar putzin..are voie sa ma doara sau nu are nimic daca doare asa putzin??raspundeti va rog cat de repede putetii!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudia (acum 11 ani)

as vrea sa stiu si eu cu aproximatie cam cat ar ajunge o artroscopie la genunchi la bucuresti la colentina,,,,,,multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sanda (acum 10 ani)

Am fost operata la genunchi in 5 noiembrie2013.A trebuit sa fac RMN (rezonanta magnetica),analize de sange din care sa reiasa si timpul de cuagulare,iar anestezia a fost rahianestezie.Am fost amortita de la brau in jos,in rest am vorbit in timpul operatiei cu medicul si m-am uitat la televizor sa vad ce am la genunchi.Daca se practica artroscopie nu stai decat 2 zile in spital.Am fost operata in Brasov la Medlife,conditii ff bune,asistenta medicala extraordinar de buna.Mergeti cu incredere la operatie ca nu este greu .Am plecat pe picioarele mele din spital.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: