Analiza stress dovedit in instanta

Diverse
Intrebare postata de macovei2000 cu 14 ani in urma

La ora 14:30 cortizolul mi-a iesit 500 fata de 400 cat e limita maxima pentru intervalul 12:00-24:00, dupa o noapte de nesomn si nervi. Am o discoteca sub apartament. Cum pot dovevi in instanta? Laboratorul care mi-a facut analiza nu a vrut sa imi scrie nici ora de recoltare, deoarece depinde daca e inainte de 12 am sau dupa 12 am. Sfaturi, sugestii pozitive? in afara de faptul ca oricine poate sa conteste ca stresul e din alta cauza si nicidecum din cauza nesomnului, nervilor si discotecii....mersi...Trebuie sa ma duc la IML sau la orice laborator? mersi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

MARIA (acum 14 ani)

TREBUIE SA TE DUCI LA AUTORITATILE CARE AU EMIS AUTORIZATIA DE FUNCTIONARE A UNITATII RESPECTIVE! ADICA PLINGERE LA PRIMARIE .
MAI EXISTA PROTECTIACONSUMATORUULUI CARE VA POATE INDRUMA SPRE O METROLOGIE (SAU ALTA INSTITUTIE CAPABILA SA MASOARE DECIBELII DIN CASA DVS IN TIMPUL NOPTII)
DAR VA PUTETI AUTOREGLA PSIHICUL PRIN EXERCITII DE AUTOSUGESTIE (CEA CE CRED CA ESTE UN FACTOR DE DISCONFORT LA DVS .IN CAZUL DE FATA)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi_mimi_24 (acum 14 ani)

INCERCATI SA VB SI CU CEILALTI LOCATARI SA VEDETI DACA DUMNEALOR LE CONVINE GALAGIA DE PE SCARA. CEL MAI SIGUR S-AR PUTEA REZOLVA CU O PLANGERE LA POLITIE, IAR DACA SI VECINII DVS VOR SA DEPUNA PLANGERE, ATUNCI E SI MAI BINE.. DUPA CE O SA ISI IA CATEVA AMENZI PT DISTURBAREA LINISTII PUBLICE , CARE SUNT DESTUL DE MARI, O SA SE MAI POTOLEASCA PUTIN. DACA TOTUSI GALAGIA CONTINUA, PUETI SA VA LUATI UN AVOCAT BUN SI SA II DA-TI IN JUDECATA. BAFTA !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

macovei2000 (acum 14 ani)

din pacate am epuizat tot ce ati spus dvs. in plus am ghinion ca sunt pe post de apartament care antifoneaza apartamentle de desupra si toti vecinii sunt multumiti..:)) nu conteaza pt ei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

macovei2000 (acum 14 ani)

nu vreau sa par ca exagerez, dar autoreglarea psihicului poate sa insemne ca reusesc sa dorm in timp ce cainele latra langa mine? :)) a reusit cineva asta? - e un geniu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aveti dreptate! (acum 14 ani)

Cu presa - mai ales televiziunea, ati incercat "pop**arizarea" discotecii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 14 ani)

cumparati doape de urechi de la farmacie! sunt foarte de folos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

macovei2000 (acum 14 ani)

doapele de urechi sunt bune ...le--am folosit ceva, dar intre timp... nu le mai suport ...nu stiu de ce, un efect secundar este tinitus, tiuit, dar am si casti antifonice de santier! .....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

M . Liliana (acum 14 ani)

trebuie sa iei masurice as face eu:
1.plingere la OPC.
2.plingere la procuratura împotriva emitentului autorizatiei de functionare,perntru abuz in functie,nerespectarea legislatiei romaniei.Putea sa-şi faca orice alt magazin ,dar nu discoteca sub apartament.Daca si-a facut-o trebuia proprietarul discotecii s-o antifoneze.Dar asta daca sunteti siguri ca proprietarul are autorizatie de functionare pentru activitatea discoteca.Aceasta o verifica Protectia Consumatorilor
3 Telefon la 112 toate in acelasi timp
Succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

brasov (acum 14 ani)

Singura rezolvare este sa-i dai in judecata ,restul cu Politia ,OPC, Primaire sunt asa sa-ti pierzi timpul sau sa mai aduni niste nervi.O spun din proprie experienta.Daca le faci rau precum a zis cineva pene de curent ,mizerie,scandal ,bataie ,etc., tot tu vei fi vazut ca ''''''''oaia neagra'''''''' a societatii ,pe ceilalti locatari ii doare-n cot de tine ca nu poti dormi sau avea liniste in casa.S-au bucurat de o bere doua atunci cand au semnat fara sa se gandeasca la consecintele viitoare.Autoritatile nu au legi drastice si nici nu vor sa aplice legea in cazurile acestea.Sunt prost platiti si mai e si multa munca cu hartoagele.Oricum daca tu nu esti bataios si nu ai ceva cunostinte de legislatie in fata organelor esti zero te intorc cum vor ei si iti da cu flit de-ti vine sa-i impusti de la un capat la altul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

brasov (acum 14 ani)

Daca ai de gand sa-i dai in judecata vezi ca ai nevoie de cat mai multe dovezi scrise,semnaturi de la cativa locatari , plangeri scrise de la politie cu nr de inregistrare si raspunsuri scrise de la politie la plangerile facute, la fel si pentru celelalte institutii unde ai depus reclamatii.Daca nu ai facut asa e timpul sa o faci! BAFTA!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: