Regimul Oshawa

Diete
Intrebare postata de rodica daniela1 cu 14 ani in urma

As vrea sa stiu daca cineva a tinut vreodata acest regim si cat e de benefic.Am auzit si eu de el si am incercat sa-l tin dar nu am putut mai mult de 3 zile.A patra zi mi-a venit greata de la cereale,pur si simplu nu le-am mai putut inghiti.Sau poate cineva dintre voi poate sa-mi dea o reteta de detoxifiere,pe care bineinteles a urmat-o si a fost multumit de ea.Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

inkamis (acum 14 ani)

da,eu am tinut regimul respectiv,timp de 10 zile am consumat numai griu nedecorticat si orez.am reusit sa slabesc 6
kg., mi-a fost recomandat de un medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica (acum 14 ani)

as vrea sa stiu cum se aplica regimul si ce include
adresa mea de e-mail este :[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria C (acum 14 ani)

Daca vrei sa tii aceasta cura trebuie sa stii ca alimentele permise sunt; orez, grau, mei, hrisca, trebuiec a fi fierte, macinate ori sub forma de turtite sau terci (se prepara ca si mamaliga), in orice combinatie sau cantitate, singurul ingredient admis fiind sarea.

Aceasta dieta trebuie urmata 10 zile si se consuma exclusiv cereale cu energie yang. Ca lichide - poti consuma apa plata sau apa de izvor, nu minerala.

Acum depinde de fiecare organism, in numai 10 zile dai jos 6-7 kilograme. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica daniela1 (acum 14 ani)

Il gasesti pe net,scrie doar regimul OSHAWA si-ti va aparea toate detaliile.Succes pentru al tine eu una nu am putut mai mult de 3 zile.BAFTA!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adnana p (acum 14 ani)

@ rodica daniela 1: daca poti, cea mai buna reteta de detoxifiere este postul negru - sa nu mananci nimic timp de 3, 7 sau 14 zile. eu am tinut un astfel de post timp de 14 zile si m-a ajutat si pentru sanatate.
si intre timp, luam niste medicamente foarte daunatoare pentru stomac (cauzatoare de ulcer) - si totusi nu am patit nimic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

calin (acum 14 ani)

Vreau si eu acest regim minune. [email protected] Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

grosujana (acum 14 ani)

Sunt pure tâmpenii, Importqnt este să şqnqnci echilibrat şi să faci multă, multă mişcare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARIA (acum 14 ani)

Dragilor, va spun eu ca orice regim sau dieta ptr. slabit este inutila si daunatoare ptr. organism riscand sa te alegi cu o boala de care sa nu mai scapi. Organismul are nevoie de toate alimentele mai ales de cele cu care a fost obisnuit de mic. Important este cantitatea care o bagi in gura. Mananca sa traiesti ! nu trai ca sa mananci! Fa multa miscare, mersul pe jos este cel mai sanatos si cel mai ieftin. Amintiti-va de proverbul "tot ce este mult strica". Singurul lucru care face abatere de la acest proverb este DRAGOSTEA. Iubeste pe cel de langa tine cat de mult poti si vei avea tot ce ai nevoie.
Sa aveti o zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Leo (acum 14 ani)

Ca veni vorba de regimuri, am tinut si eu regim (unul adus din SUA de la o clinica de specialitate pt. persoane supraponerale si obeze) se tine 3 saptamani o luna pauza si apoi iar trei saptamani. Nu a fost greu de tinut am slabit in primele 3 saptamani in jur de 11kg, in total tot regimul 16kg. L-am tinut la sange, problema a fost dupa, ca nu poti tine regim toata viata si usor usor revii la vechea alimentatie si pe langa cele 16 kg date jos am mai pus 2-3 kg pe o perioada de cateva luni. Am mai tinut inca odata regimul ca doar am vointa si pot sa tin regimul am dat jos 12 kg si dupa am mai pus 2-3kg pe mine. Am ajuns la concluzia : nu produceti socuri alimentare organismului ca veti pune multe kg in plus pe langa cele pe care le aveti. Solutia? MISCARE MISCARE TOT TIMPUL MISCARE SI VA PUTETI BUCURA DE VIATA!!! UN CREER OXIGENAT MAI BINE => TONUS DE VIATA, O ALTA VIATA, MISCAREA ESTE LA INDEMANA ORICAREI PERSOANE.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 14 ani)

Cred ca trebuie sa avem multa vointa ca sa reusim.Trebuie sa fi motivata in cea ce vrei sa faci(sa pierzi kg)dar sa nu exagerezi.Incearca sa mananci din 3in 3 ore,fructe,legume,carne(fiarta,fripta)lactate-adica putin si des si incearca sa respecti orele.Nu sarii peste nici o masa.Eu am reusit.succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 12 ani)

Recomand post negru precum urmeaza:
3 zile pauza 1 saptamana
7 zile pauza 1 luna
14 zile pauza 3 luni
21 de zile 6 luni (apoi se reia daca e cazul)
-in timpul postului sa bea cel putin 2 litri de apa distilata de uz alimentar(este la Dedeman )
-in perioadele de pauza intre posturi se evita cafeaua,fumatul ,sucurile,carnea si dulciurile.Se instaureaza un regim ovo-lacto-vegetarian.Se mai spun si rugaciuni ;apropo daca nu vrei sa fii ispitit(a) iarasi.Ai dublu beneficiu ,te apropii si de Dumnezeu in acelasi timp.bafta Pt mai multe sfaturi scrie-mi pe adresa [email protected] daca ai ceva probleme cu viciurile.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana (acum 11 ani)

Eu stiu ca sunt mai multe regimuri Oshawa. cel cu cateva tipuri de cereale e cel mai sever si restrictiv.daca cauti pe google le gasesti si in pdf uri.dar poate ar fi recomandat sa consulti un nutritionist inainte...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela A (acum 11 ani)

Buna ziua! Sunt deja in a 8-a zi de regim. Am trecut de dureri si toate cele ba chiar ma simt extraordinar tinandu-l, nu am greata de cereale, stau f bine cu autocontrolul. Un singur lucru as vrea sa va intreb. De ce nu am reusit sa slabesc decat 1 kg? Nu am mancat nimic altceva, l-am tinut cum trebuie. Este posibil sa slabesti doar daca ai peste o anumita greutate? Mentionez ca eu am 55 kg, 168 si 28 de ani. Desi nu slabitul a fost motivul principal pentru care am ales Oshawa mi-ar placea totusi sa ajung la 50 kg. Va multumesc si va doresc o zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maricica (acum 10 ani)

dupa parerea mea e un regim bun ,depinde de cum poti sa-l tolerezi.eu l-am tinut si rezultatele sunt spectaculoase, acum vreau sa vad daca kg se depun la fel de repede cum s-au pirdut. ce nu stiu eu este ; daca pauza dintre cure este mai mare de 3-5 zile are vreo influienta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrada (acum 10 ani)

Buna ziua!

M-am apucat acum trei zile de acest regim. Mananc doar orez fiert, mamaliga din mei si seminte de hrisca. Ma simt relativ bine, nu am greturi insa sunt ingrijorata din cauza constipatiei. Este normala in primele zile sau ar trebui sa renunt?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 8 ani)

Buna,
Am tinut de cel putin cinci ori acest regim si pot spune ca este cel mai bun regim de pina acum, eu fiind obsedată de acestea. Am slăbit de fiecare data chiar si 8,9 kg. L-am tinut de trei ori la rind cu pauza de una sau trei zile. Constipația apare firesc in primele zile dar cu apa destula se rezolva. Eu am mai băut si ceaiuri insa tot am slăbit. Acum am slăbit trei kg in cinci zile. Nu a avut nici un efect negativ. Am energie, ma simt bine, fac si Pilates . Incercati si va veți simți perfect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana (acum 8 ani)

Dar de fumat se poate fuma???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralu (acum 9 ani)

Buna ! Ma tot gandesc daca sa tin sau nu regimul .. singurul lucru care ma intereseaza este daca dupa cele 10 zile o sa ma ingras la loc.. poate cineva sa ma lamureasca ? adica l-ati tinut si v-ati ingrasat sau nu ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adina (acum 9 ani)

Draga Ralu, teoretic si practic, dupa 10 zile de regim ar trbeui ca 5 zile sa mananci legume si fructe. Eu insa nu am facut asa, am mancat cam ce mi-a poftit inima :) ( mici, prajituri, prajeli, etc) si din 5 kg slabite am pus la loc 1 kg cam in trei saptamani. Acum sunt din nou la acest regim pentru ca ma face sa ma simt bine, nu neaparat sa slabesc. Scopul acestui regim este detoxifierea organismului care aduce la randul sau implicit o pierdere de kg.
Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lili (acum 7 ani)

am problema cu fumatul si dulciurile ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: