Luna aceasta nu am avut menstruatie. raspuns medic

Ciclul menstrual
Intrebare postata de LIL`Maria cu 12 ani in urma

Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 4 octombrie. de atunci nu mi-a mai venit... am intretinut raporturi sexuale, insa cand am vazut k ciclul intarzie sa apara am facut un test care a iesit negativ. am asteptat inca o saptamana si nimic. am repetat testul si acelasi raspuns. in urma cu o saptamana am mai facut un test care a iesit tot negativ si m-am hotarat sa fac un ecograf pentru ca aveam si am simtome premenstruale. pe rezultatul de la ecografie mia scris ca am lichid in sacul douglas [deci am avut ovulatie] iar doamna doctor mi-a spus ca in cateva zile imi va veni si ciclul. zilele au trecut iar mie tot nu mi-a venit! Ce ar trebui totusi sa fac? Sa mai astept putin sau sa merg la un doctor ginecolog? [doamna doctor la care am fost este la un cabinet de planning familial si dansa face si ecografii]
Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

snickeritza (acum 12 ani)

du-te la un ginecolog.suferi de amenoree.am fost si eu la ginecolog si am primit exact acelasi diagnostic(lichid in sacul douglas) mi-a dat tratament 5 zile sa-mi vina mentruatia si anticonceptionale.am postat un topic aici si un doctor mi-a raspuns ca a fost tratata problema mea cu superficialitate si sa consult un alt medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LIL`Maria (acum 12 ani)

Cred ca am sa merg spre sfarsitul saptamanii...daca pana atunci nu revin lucrurile la normal...sincer ma simt atat de rau [ca si cum as avea ciclu] insa nu e absolut nimic, doar niste dureri de burta(pe jos) si usoare dureri de cap si de spate... nu stiu ce sa zic dar mie foarte teama de o sarcina extrauterina, ingrozitor de teama...stiu ca testele de sarcina mai au si erori cand vine vorba de astfel de sarcina si la fel si ecograful daca sarcina nu e pozitionata... nu stiu cum...:|
in fine... am luat anticonceptionale o vreme insa am facut pauza cateva luni, pentru ca am avut si alte probleme cu o hipotiroida, fara noduli, doar cu un tratament homeopatic de vreo 6 luni...ma gandesc ca si asta sa fie o cauza a amenoreei plus stresul din peroada aceasta plus schimbarea de temperatura brusca [frigul de afara]... nici nu stiu ce sa mai cred... Mersi oricum Snickeritza! O seara buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

ar fi bine sa efectuati si un consult ginecologic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ciclul menstrual.

ionela (acum 10 ani)

imi curge singe di p***a

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: