Durere de cap si gust amar raspuns medic

Migrena
Intrebare postata de valentina75 cu 12 ani in urma

Intrebare:Am o durere cumplita de cap.Si daca-mi misc putin capul simt ca mi se dezintegreaza.Durerea este de mult dar de azi dimineata este mai mare ca oricand si am si amaraciune in gura si stari de voma .Ce poate fi?Este vorba de fiere sau altceva? Asta seara merg la ecograf si va mai scriu pe forum.Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Ar fi bine sa va adresati unui serviciu de urgență, poate fi vorba de o afectare biliara. este utila o medicale antiemetica (antivomitiva), un regim alimentar cu mese reduse cantitativ si dese( 4 - 5 mese/zi), vor fi evitate alimentele prajite, rantasurile, sosurile, maionezele, mezelurile, afumaturile, branzeturile grase si fermentate, ouale, creierul, untura de porc sau pasare;

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Migrena.

Fa cum iti spun si o sa te ajute (acum 12 ani)

Ia o foaie de hartie si scrie pe ea "Bryonia alba CH30" si peste hartia asta pui o sticla cu 100-200 ml de apa. Lasi apa peste hartie timp de 10-15 minute. Dupa acest timp apa a devenit un remediu homeopat cu acelasi nume ca cel de mai sus, caci homeopatie este medicina energetica, contine doar o informatie. Bei cate o gura din apa de 2-5 ori la 15 minute si dupa scurt timp te vei simti mai bine. Daca apare o scurta agravare e semn ca remediul este potrivit, va trece repede si dupa aceea va aparea ameliorarea.
Repeti remediul numai in caz de nevoie - a doua zi sau cand reapar durerile. Ceea ce ai descris mai sus sunt simptome tipice la acest remedu homeopat. Daca remediul este cu adevarat potrivit o sa te ajute, daca nu nu te va ajuta, caci este alt remediu. Metoda aceasta de copiere a unui remediu homeopat e cam greu de crezut, dar cine o teseteza se va connvinge singur ca functioneaza (daca este vorba de remediul potrivit bolnavului). Nu te costa nimic si nu ai ce pierde, deci merita sa incerci. Orice medic homeopat ti-ar da acelasi remediu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

medicina, nu vrajitorie (acum 9 ani)

lol.... e ca si cum as pune o piatra in fata mea si as astepta sa se transforme intr-un sushi....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

A, inca ceva (acum 12 ani)

Este o durere de cap cauzata de bila, deci de fiere, de aceea si gustul amar. Bila este pt. restul corpului otrava curata caci ea este buna doar la digestie. Probabil te-i suparat de la ceva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina75 (acum 12 ani)

Buna seara,
Mi-am facut ecografie abdominala; fierea nu are nimic, ficatul si pancreasul lafel.Si totusin durerile de cap persist .Dis de dimineata m-am treit cu o durere in zona creierului mic care urca pana in zona frontala .Nu am mai suportat sa dorm pe spate credeam ca am un balon la creier care se va sparge atat de intensa era durerea .Sincera sa fiu nu stiu de la ce ar putea proveni aceast durere .Am si o spondiloza cervicala .In mai2011 am facut un RMN si au fost evidentiate :
-cateva leziuni milimetrice in hipersemnal T2 si FLAIR localizata in substanta alba subcorticak\\la frontala bilateral si parietala stanga si periventriculara stanga, far restrictii pe secventa de difuzie,sugerand leziuni demielinizante nespecifice in context microangiopatic;
-sistem ventricular pe linia mediana, discret asimetric;
-spatii lichidiene pericerebrale de aspect corespunzator varstei (50 ani);
-fara stigmate de sangerare intraparenchimatoase;
-arterele poligonului Willis permeabile;
-tracturi vestibulocohleare, nervi faciali de aspect normal IRM nativ;
sinusuri craniofaciale libere ;
-scolioza dextroconcava cervico toracala;
-hernie discala paramediana stanga C3 asociata cu osteofitoza posterioara ce comprima sacul dural, cu contact discoradicular intercanallar stang;
-protruzie discala circumferentiala C4 asociata cu osteofitoza posterioara ce determina angajare intraforaminala dreapta ;
-protruzie discala circumferentiala C5 fara conflicte ;
-fara modificari de semnal la nivelul cordonului medular cervical.
Dupa toate acestea unii medici mi-au spus ca nu este nimic grav altii mi-au spus ca daca ar fi real ce scrie acolo ar fi f.grav;
Oare de aceea am aceste dureri de cap?
Oare unde este adevarul?
In speranta ca imi veti da o interpretare a acestui rezultat, va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina75 (acum 12 ani)

Va multumesc foarte mult.Am sa incerc acest tratament si sper sa va transmit informatii numai de bine.Multa sanatate va doresc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Oana (acum un an)

Bună ziua am și eu o problemă.Din când în când să am amețeli că nu pot să mă ridic din pat simt că se învârte camera cu mine,dureri de cap, greață și gust amar dar așa de amar că mi se face greață cat de tare este gustul.Ce sa fac?O zi bună.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: