Tusea la tbc

Boli respiratorii
Intrebare postata de amy84 cu 13 ani in urma

Va rog frumos sa-mi spuneti si mie ce trebuie sa ia prietenul meu care are tbc sa nu mai tuseasca.Este internat de 3 luni in spital,face tratament,este spre bine,dar nu scapa de tuse.Doctorul ia spus ca este normal si ca asa se intampla,dar el nu mai poate.Nu se poate odihni cum trebuie din cauza tusei.Astept o recomandare din partea d-voastra.Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Ionescu (acum 13 ani)

Nu este deloc normal sa tuseasca si tusea arata ca nu a fost vindecat inca. Exista insa tratatement homeopat care vindeca TBC-ul si o astfel de tuse. O astfel de tuse nu se vindeca deloc sau extrem de greu cu medicamente chimice. Cunosc multe cazuri. Sa mearga si la un medic homeopat cu experienta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Un ajutor real ar putea fi bautura bioactiva Tahitian Noni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tania (acum 13 ani)

buna;si eu am avut in urma cu un an tbc si pot spune ca am fost mult timp chinuita de tuse insa in spital mi se administra codeina pt a scapa de ea si a dat rezultate.sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mb80 (acum 13 ani)

Buna ! Codeina nu ti-o mai da nimeni! e interzisa ca e considerata un posibil drog! Contine compusi din opiu! Nici eu nu stiam asta dar am fost la farmacie si asa mi s-a spus Si eu tot pentru tuse il vroiam. Nu pentru mine, pentru tatal meu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Amy (acum 13 ani)

Intr-adevar codeina este buna pt tuse dar pana la un anumit punct... cand aceasta nu isi mai face efectul daca e luata in cantitati mari... farmaciile nu elibereaza codeina, doar medicul curant iti poate administra.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

amy84 (acum 13 ani)

Sunt disperata.Prietenul meu are tbc.A vb cu doctorul si i-a zis ca tratamentul nu-si face efectul si ca trebuie sa i-l schimbe si ca este posibil sa ajunga si la operatie.A facut cineva operatie?Ce inseamna asta?Va rog sa-mi spuneti? Este bine sa o faca sau este rau?Credeti ca operatia v-a rezolva problema?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 13 ani)

prietenul meu are tbc si are o tuse seaca,
este normal?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: