Am dureri in pipt

Boli de inima
Intrebare postata de yasmin90 cu 13 ani in urma

Am 19 ani si de cateva zile am o durere in pipt care radiaza in spate ! am nevoie de un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

bianca (acum 13 ani)

poate fi raceala intercostala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana (acum 13 ani)

Ceaiuri calde si frectioneaza zona dureroasa cu Diclofenac - unguent. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alecu florina (acum 13 ani)

am 20 de ani si am depresie de un timp ma injunghie inima nu imi mai simt dupa ceafa sau imi amorteste mana picioarele gatul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anca (acum 13 ani)

Se poate sa ai o lipsa de calciu mai pronuntata (spasmofilie). Tii cumva cura de slabire? Daca tii vreo cura drastica muschiul inimii poate sa slabeasca prea mult si sa ti pui in pericol sanatatea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anca (acum 13 ani)

Cred ca ai un junghi intercostal. Am avut si eu si ma durea si cand respiram. Frectie cu otet, antiinflamatoare (eventual masaj cu diclofenac gel), caldura si sa te protejezi de curent

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tot Anca (acum 13 ani)

Mesajul cu spasmofilia si cu inima nu era pt tine era pt alecu florina. Scuze dak a ajuns la tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vio rel (acum 13 ani)

acum 2 ani am avut un AVC.
de atunci iau printre alte medicamente,Plavix.
dim motive financiale nu-mi mai pot permite si am inceput de 2 zile sa iau Trombex.
in fine intrebarea mea e simpla.care e diferenta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 13 ani)

si eu am uneori durere in piept..dar nu stiu de la ce ar putea fi:(..sper sa nu fie nimik grav..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: