De unde pot sa fac rost de o proteza dacron 14-7

Boli de inima
Intrebare postata de dana0823 cu 13 ani in urma

Va rog sa imi raspundeti cat mai urgent tatal meu are nevoie de o proteza dacron 14-7 bifurcata nu stiu exact diagnosticul dar este pentru un by pass din cate am inteles ceva la artera femurala nu stiu prea bine nici eu dar ma intereseaza cat costa o astfel de proteza si de unde se poate cumpara si daca stie cineva sa mi explice si in ce consta boala ca de la medic nam inteles prea multe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

monica (acum 13 ani)

suna la cluj.spitalul clinic chirurgie 1, cluj napoca.doctor fodor marius. este cel mai bun. l-a operat de acelasi lucru pe cumnatul meu.acum o saptamana. se simte excelent.sare ca un iepuras pe aici.pret?in jur de 1000 euro deconteza casa de sanatate..dar ,stii tu..trebuie sa-i dai oricum

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana0823 (acum 13 ani)

multumesc frumos pt raspuns.1000 de euro numai proteza sau toata operatia?ma refer si la alte costuri aici la galati se plateste tot de la seringi, pansamente , perfuzii tot....inclusiv medicul..anestezia...tot...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica (acum 13 ani)

e adevarat. trebuie sa te pregatesti de cheltuieli suplimentare, solutie,pansamente, tot
sa aveti in jur de 55 milioane...zic eu.. sanatate..si succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Michella C (acum 13 ani)

nu stiu ce medic era dac te-a pus sa o cumperi. iti recomand sa mergi la Spitalul Universitar de urgenta din Bucuresti, Dr. horia MURESIAN/ Sectia Cardiologie cardiovasculara . este seful sectiei. eu l-am operat pe tatl meu la el.astazi s-a externat si se simte foarte bine. Mergi si vorbeste cu el. Este un OM ADEVARAT!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana0823 (acum 13 ani)

multumesc esti singura persoana care spune ca nu se plateste....tatal meu sincer sa speriat de atatea costuri incat a renuntat la operatie si face un tratament acum spune ca se simte mai bine nu mai are dureri la mers........dar cine stie poate spune asta si din alte cauze,,,multumesc oricum

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stoica constantin (acum 11 ani)

sunt operat de aceiasi boala si ma simt foarte bine mam apucat de fotbal am fost operat la bucuresti spital universitar de doctorul trandafir dragos cel mai bun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Holt Gabriela (acum 4 ani)

Am fost si eu operata(bypass aorto bifemural) la cluj (chirurgie 2 cluj) in urma cu 3 luni de dr Fodor marius , dar nu am platit nimic.De altfel la internare trebuie sa semnezi un formular in care se specifica asa- ”in acest spital nu se da mită/spagă”.
Ma simt bine si il recomand!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Costache Marian (acum 7 luni)

Am fost Operat de baypass aorta by femurala ,dupa 8 luni am complicati,posibil infectat,ma poate ajuta cineva, acum sunt internat la spitalul Floreasca, maine primesc rezultatul dela analize ,mi sa spus de o proteza suflat cu argint,nu stiu cum se numeste ,cine ma poate ajuta cu un sfat un medic .....Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: