Din ce cauca?

Intrebare postata de carla1234 cu 9 ani in urma - 5 raspunsuri MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Ametelile si vertijul

Am 34 ani si va rog sa ma ajutati cu sfaturi deoarece cam de 1 an si jup***ate am ameteli, stari de greata,am avut chiar si vertijuri (de 2 ori), imi pacane urechile din cand in cand. ma dor chiar si picioarele si menstruatia mi sa dereglat (imi intarzie si am foarte putin).
Am facut toate analizele posibile chiar si un tomograf si un RMN la cap si nu mi-a iesit nimic. Lucrez la birou si ma trezesc cu calduri ingrozitoare si atunci ma ia cu ameteli si batai ale inimii rapide simt ca ma strange ceva de cap.

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (5)

Senzatia de ameteala, greata palpitatii poate fi data de o problema tiroidiana. Daca se exclude afectiunea tiroidiana se ia in discutie un posibil context de suprasolicitare psihica, dupa un stres sau o suparare, fiind mai degraba expresia unui disconfort psihic, in acest sens consilierea psihologica fiind de un real ajutor.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Ametelile si vertijul.

Inscrie-te aici!
carla 1234 (cu 9 ani in urma)

Multumesc pentru raspuns, dar as vrea sa va mai cer o lamurire: nu pot sta in picioare ma dor si am senzatia de lesin si dureri de cap pot fi tot pe psihic?

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
mihaela (cu 9 ani in urma)

si eu ieri am avut anumite sintome cum ar fi:nu am mai putut sa ma ridic din pat, cand am vrut sa ma ridic am avut o ametiala si greata ,imi venea sa vars , am si varsat pina al uema spre seara am chemar salvaera si am vost dusa la neuro am primit tratamen t cu :betaserc24mg si oxybral SR .am stat si cu o prefuzie ,am primit si 2 pastile. situatia si starea mea ma ingrijoreaza am f38 ani

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

In cazul d-voastra se ia in discutie sindromul vertiginos. pentru stabilirea cauzei acestuia este necesar consultul ORL si neurologic.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Eugen (cu 5 ani in urma)

sotiea mea are 30de ani cu trei ani in urma a inceput sa aiba dureri groaznice de cap,ameteli, oboseala, am fos la diferite spitaluri, si toti spun ca este sanatoasa. acum tot are aceleasi sintome, si dureri de stomag, greturi. medicii din russiea spun ca nare nimic. Spunetimi va rog cum sa procedam, ca trei ani in fie care zi una si aceiasi, rau .

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.