Viata sexuala dupa un avc hemoragic

Accidentul vascular cerebral
Intrebare postata de mia87 cu 12 ani in urma

Mai poti avea o viata sexuala normala dupa un avc hemoragic, daca da, dupa cat timp de la recuperare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Cosmina (acum 12 ani)

Buna Mia87!

Si eu am avut un AVC hemoragic cauzat de un cavernom, iar dupa recuperarea care a durat cam 8 - 9 luni am inceput sa am o viata sexuala placuta, dar putin retinuta. Dupa un AVC nu mai poti fi 100% sigura ca totul este ok! Cu multa rabdare, dragoste si atentie din partea ta si a celui de langa tine se poate! Eu am deja 5 ani de la evenimentul pe care l-am uitat deja si totul este ok! Am urmat si un tratament naturist de 6 luni care m-a pus pe picioare fizic. Am ramas foarte emotiva, dar incerc ca trec cu bine peste orice. Am langa mine o familie minunata care imi este alaturi tot timpul, sunt inconjurata de multa iubire si atentie si atunci depasesc orice eveniment neplacut!
Cred ca depinde de AVC, cat de grav a fost, in ce zona, etc.
Eu am avut o hemipareza pe partea dreapta, am ramas cu mici sechele, dar viata este minunata si trebuie traita mai ales cand ai pentru cine sa o traiesti.
Multa sanatate si iubire!

Cosmina

Daca vrei sa mai vorbim adresa mea de e-mail este: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ai 87 de ani? (acum 12 ani)

super la varsta asta e musai sa nu mai astepti recuperarea ca nu sti cand vine urmatoru
BAGA MARE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mia87 (acum 12 ani)

multumesc pt raspuns si nu, nu am 87 de ani. am doar 24.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danutz (acum 10 ani)

mia 87 in data de 16 ianuarie 2013 am suferit un acv in italia in urma unui accident si am ramas cu mici probleme pe partea stanga dar viata sexuala e ok

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21545208361 (acum 5 ani)

in octombrie am avut un AVC cu internare in spitalul judetean Ploiesti . Acum ma simt bine insa funcyia sexuala este zero !Ce sa sper? Cum sa imi revin?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: