Cun se tratateaza AVC natural ? Si va rog un medic pentru a ma ajuta.

Accidentul vascular cerebral
Intrebare postata de Cabinet Lacrima Naturii cu 13 ani in urma

Cum se poate trata accidentul vascular cerebral natural?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

Iuli (acum 13 ani)

Nu se poate si oricum nu inlocuieste tratamentul medical. AVC-ul este o afectiune grava. Orice produs naturist fie nu va face nimic fie va ajuta la tratamentul medicamentos. Personal nu cred in tratamente naturiste pentru absolut nimic, cu atat mai putin pt AVC. Va spun aceste lucruri doar pentru a va avertiza sa nu cadeti in capcana sarlatanilor care va vor cere bani multi pentru apa de ploaie.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Nu este adevarat ca nu este de folos un tratament natural eu am incercat cand aveam mari probleme cu insomnia si un tratament natural recomandat de doamna doctor Munteanu mi-a fost de mare folos, dorm ca un copilas. Incearca si vei vedea ca nu este adevarat, ca un tratament natural nu isi face treaba tel 0766488202 este tel de la cabinet.Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Poate nu stiti ce este AVC-ul... Iar dvs ati trecut peste insomnie cu produsul naturist datorita efectului placebo. Daca va dadeam o vitamina C si va spuneam ca va alunga insomniile sa vedeti ce bine dormeati! Oricum presupunand ca tratamentele naturiste ajuta in anumite afectiuni, in NICI UN CAZ pentru AVC. Nici eu nu vorbesc din auzite, am avut 2 persoane in varsta in familie cu AVC, stiu ce inseamna...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihnea (acum 11 ani)

Iti spun eu sigur ca NU STII NIMIC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Camelia (acum 13 ani)

Mergeti la medic pentru tratamentul AVC. Este o afectiune grava, nu incercati retete "din auzite". Numai medicul poate da reteta si oricum tratamentul este destul de laborios. Nu va vorbesc din auzite, o am pe mama care a avut 2 AVC la interval de 3 ani.
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

licutza (acum 13 ani)

Eu ma confrunt acum cu o astfel de situatie. Sotul meu a facut AVC in urma cu 2 saptamani cu afectare paraplegica a partii stangi. La recomandarea medicului face tratament cu
cerebrolyzin, 10 zile cate 2 fiole de 10. Este suficient acest tratament? Stari confuzionale sunt . Nu atat de dese si de durata mai scurta. Face terapie de recuperare locomotorie. Mai pot sa-l ajut pentru recuperarea memoriei si concentrarii? Am incredere in tratamentele naturiste dar, in aceasta situatie, mi se pare ca pot ajuta dar nu inlocuiesc tratamentele tinta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Mama mea care a facut 2 AVC se simte foarte bine cu tratament natural urmat in urma doamni doctor Stoica tel0744870194 Va recomand sa incercati ca rau nu ai face
Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

licutza (acum 13 ani)

Multzumesc Lacramioara!
Voi incerca si aceasta varianta. Dr. Stoica este in Bucuresti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Da sigur este in Bucuresti doamna doctor Stoica , o gasiti la nr de tel 0744870194si are si cabimet de Biorezonanta.Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

De fapt intrebarea pe care ai postat-o pentru cine este ca pana la urma faci doar reclama?

Si daca tot o faci : ce este biorezonanta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Nu nu ma intereseaza si nici nu stiu sa va dau un raspuns ci doar am urmat si eu un sfat a unui cititor si asa am ajuns la doamna dr stoica Nu este vorba de reclama ci de un ajutor ce l-am primit si eu la randul meu Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DAVID (acum 13 ani)

buna ! pentru a scapa de aceasta stare ;incearca sa folosesti sucul tahitian NONI.
de la tahitian noni.Este un suc care lucreaza la nivel de celula in corpul uman,si repara ce este bolnav in organismul uman.Pentru detalii ;va rog sa ma contactatii;pe e-mail;[email protected]. cu subiect noni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Valentin (acum 13 ani)

@Iuli esti cam radicala. Normal ca nici una din cuceririle medicinei moderne nu este eliminata de medicina "naturista" cum ii zici tu si altii, dar e bine sa fi mai cumpatata. Adica, am impresia ca oamenii se imbolnaveau si se si vindecau inaintea acestor noi metode. Altfel, nu ar mai fi fost rasa umana, inclusiv noi nu am mai fi scris aici, deoarece starmosii nostrii ar fi fost exterminati de bolile rezolvate acum prin sinteza chimica. Sunt multi care isi dau cu parerea despre diverse, dar de exemplu ArgiPlus asta, de la arginina.ro l-as recomanda oricand . Ia vezi ce scrie pe acolo si chiar ma intereseaza cum preiei subiectul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana (acum 13 ani)

asa cum a zis si Valentin,sustin parerea lui si cred ca asta ar fi mult mai folositor decat orice cuvinte as scrie aici http://www.arginina.ro/10-motive-pentru-care-dr-peter-atherton-recomanda-argi/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 13 ani)

Iuli,draga mea, tratamente naturiste exista si sunt multe afectiuni tratate cu acestea.Nu fii o negativista in ceea ce le priveste.Nu cred orbeste in ele si nu spun ca trateaza 100% orice.Si eu am avut o perioada cu tulburari de somn si am fost ajutata de un medic cu competente in aceasta ,hai sa ii zicem, DISCIPLINA.Si te asigur ca nu a fost efectul PLACEBO.Nu sint habotnica dar prefer sa incerc un asemenea tratament,de cele mai multe ori fara efecte adverse...Bineinteles exclud URGENTELE si afectiunile grave.Spun asta ca sa nu ii cataloghezi pe toti drept"SARLATANI".Exista si medici generalisti care imbina cunostintele din facultate cu ajutorul naturistelor in ,macar ameliorarea ,daca nu chiar,tratarea unor afectiuni.Mai reflecteaza,te rog!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adi (acum 11 ani)

Accidentul Vascular Cerebral (AVC)

Accidentul vascular cerebral este denumirea comuna a mai multor tulburari care apar prin deficienta de irigare cerebrala,de obicei determinata de cheaguri formate in artere si care blocheaza circulatia normala a sangelui spre creier (AVC ischemic) sau,prin spargerea unui vas de sange din creier si aparitia unor hemoragii (AVC hemoragic).
Factori de risc :-hipertensiunea arteriala
-hipercolesterolemia
-ateroscleroza
-diabetul
-nivelul ridicat de homocisteina in sange
-aciditatea crescuta a sangelui
-afectiunile cardiovasculare
AVC reprezinta o urgenta medicala care se impune a fi abordata de echipe medicale specializate.
Tratamentul naturist are scop profilatic si de recuperare (dupa ce pacientul a depasit faza critica).In primul rand,trebuie uramata o dieta corespunzatoare pentru inlaturarea cauzelor carea au produs AVC (hipertensiune,cholesterol crescut,diabet etc).Urmatorul pas il constituie instituirea unei scheme terapeutice personalizata,care sa cuprinda remedii precum:gemoderivat din muguri de artar,gemoderivat din madite de vasc,ginkgo biloba,ulei din samburi de struguri,scoarta de salcie,L-Arginina,lecitina cu resveratrol,siliciu organic,remediu homeopat Arnica CH7 si multe altele.De asemenea,foarte importanta in aceasta ecuatie este miscarea (gimnastica medicala) si respiratia profunda pentru asigurarea unui flux energetic si sanguine fluent.
Insa,repet,conduita terapeutica trebuie strict individualizata in functie de tabloul clinic al pacientului.Pentu tratamente specifice ma puteti contacta la adresa de email [email protected] Multa sanatate!

Adrian,specialist in fitoterapie,nutritie,presopunctura si reflexoterapie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laurentiu (acum 10 ani)

Buna,
Ma poate ajuta cineva in gasirea unei clinici de reabilitare dupa un AVC?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: