Despre vaccinarea ror

Vaccinuri si vaccinari
Intrebare postata de FIRITA cu 11 ani in urma

Copilul meu acum in varsta de 7aniva trebuii sa fie revaccinat cu ror.As vrea sa-mi spuneti daca la vaccinarea de la varsta de un an ,copilul a avut reactii adverse gen eruptii pe corp cu bubite mici,umflaturi mici la nivelul urechiilor ,tuse ca si cum s-ar sufoca si febra de 39 si 40grade....aceste stari trecandu-i dupa doua trei zile mai poate sa repete acum la varsta de7ani acest vaccin ROR?Mentionez ca la ou nu este alergic dar la varsta de4ani l-a intepat o albina la tara in curte nu a avut nici o reactie ....la varsta de5 ani in fata blocului jucandu-se prin iarba a fost intepat de o albina sau viespe(erau agitate fiind foarte cald)i s-a umflat manuta si medicul de familie la injectat cu dexametazona si i-a prescris un antibiotic slab....va rog din suflet sa-mi raspundeti ca nu stiu daca sa-l vaccinez sau nu...Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Buna ziua (acum 11 ani)

Absolut toate vaccinurile imbolnavesc copii in mod artificial. Aceste vaccinuri duc toate la daune in sistemul imunitari si boli latente, despre vreo imunitate la ceva nu poate fi vorba insa.
Cele mai periculoase vaccinuri sunt insa acelea care contin mai mult decat un virus/patogen, caci in natura nu exista cazuri de contagiere simultana cu mai multi patogeni din aceste boli mai serioase. Cand un copil este vaccinat si corpul se manifesta prin simptome ca cele descrise mai sus, este mai degraba un semn bun decat cand nu apare nici un simptom, caci in ultimul caz corpul este prea slab ca sa mai reactioneze. Insa reactia in sine ar trebui sa dea de gandit oricarui medic si oricarei mame ! Caci aceasta ne arata in mod clar cat de pericoloase sunt vaccinurile.
Practic lumea crede orbeste in vaccinuri fara sa-si faca prea multe ganduri si riscurile tot mama le trage, caci medicul nu are de suferit. In SUA mor anual 10.000 de bebelusi direct dupa vaccinari iar restul se imbolnavesc de boli indescifrabrile pt. medicina ca de exemplu neurodermita, leucemie si tot felul de boli rare. Medicii homeopati nu.si vaccineaza odraslele, la fel si bogatasii sau cei care lucreaza cu vaccinurile, caci acestia au vazut in mod clar la ce sunt bune vaccinarile.
In plus bolile de copii nu sunt boli normale ci doar niste mecanisme de curatire a corpului, de aceea se manifesta la piele. Deci un vaccin pt. bolile de copii este cu atat mai pericolor si mai nociv caci apartia acestor boli curata corpul si maresc sistemul imunitar. Cine opreste in mod artificial aparitia acestor boli - care nici macar de tratament nu au nevoie - este un mare prostalau, caci aceste boli le-am avut cu totii si nu ne-au omorat, ci dimpotriva. Daca preferati cancer si alte boli mai grave in locul unei rubeole, vaccinati copilul mai departe.
Inca ceva: vaccinurile nu sunt deloc obligatorii asa cum se crede ci cuvantul obligatorii inseamna doar ca medicul este obligta sa va informeze de ele, insa obligatia vreunui parinte de fi obligat prinb lege ne exista si nici o asa lege nu exista. Cuvantul obligatoriu este folosit in mod de santaj psihologic. Cautati cu google "nu vaccinurilor" si veti da de o pagina cu multe informatii pt. parintii mai luminati la minte care nu cred tot ce zice medicina si intai se informeaza.
In tarile mai luminate din ce in ce mai multi parinti nu.-si mai vaccineaza copiii si diferentele intre copii vaccinati si cei nevaccinati sunt imense !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Buna ziua (acum 11 ani)

Absolut toate vaccinurile imbolnavesc copii in mod artificial. Aceste vaccinuri duc toate la daune in sistemul imunitari si boli latente, despre vreo imunitate la ceva nu poate fi vorba insa.
Cele mai periculoase vaccinuri sunt insa acelea care contin mai mult decat un virus/patogen, caci in natura nu exista cazuri de contagiere simultana cu mai multi patogeni din aceste boli mai serioase. Cand un copil este vaccinat si corpul se manifesta prin simptome ca cele descrise mai sus, este mai degraba un semn bun decat cand nu apare nici un simptom, caci in ultimul caz corpul este prea slab ca sa mai reactioneze. Insa reactia in sine ar trebui sa dea de gandit oricarui medic si oricarei mame ! Caci aceasta ne arata in mod clar cat de pericoloase sunt vaccinurile.
Practic lumea crede orbeste in vaccinuri fara sa-si faca prea multe ganduri si riscurile tot mama le trage, caci medicul nu are de suferit. In USA mor anual 10.000 de bebelusi direct dupa vaccinari iar restul se imbolnavesc de boli indescifrabrile pt. medicina ca de exemplu neurodermita, leucemie si tot felul de boli rare. Medicii homeopati nu.si vaccineaza odraslele, la fel si bogatasii sau cei care lucreaza cu vaccinurile, caci acestia au vazut in mod clar la ce sunt bune vaccinarile.
In plus bolile de copii nu sunt boli normale ci doar niste mecanisme de curatire a corpului, de aceea se manifesta la piele. Deci un vaccin pt. bolile de copii este cu atat mai pericolor si mai nociv caci apartia acestor boli curata corpul si maresc sistemul imunitar. Cine opreste in mod artificial aparitia acestor boli - care nici macar de tratament nu au nevoie - este un mare prostalau, caci aceste boli le-am avut cu totii si nu ne-au omorat, ci dimpotriva. Daca preferati cancer si alte boli mai grave in locul unei rubeole, vaccinati copilul mai departe.
Inca ceva: vaccinurile nu sunt deloc obligatorii asa cum se crede ci cuvantul obligatorii inseamna doar ca medicul este obligta sa va informeze de ele, insa obligatia vreunui parinte de fi obligat prinb lege ne exista si nici o asa lege nu exista. Cuvantul obligatoriu este folosit in mod de santaj psihologic. Cautati cu google "nu vaccinurilor" si veti da de o pagina cu multe informatii pt. parintii mai luminati la minte care nu cred tot ce zice medicina si intai se informeaza.
In tarile mai luminate din ce in ce mai multi parinti nu.-si mai vaccineaza copiii si diferentele intre copii vaccinati si cei nevaccinati sunt imense !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vaccin (acum 11 ani)

Absolut toate vaccinurile imbolnavesc copii in mod artificial. Aceste vaccinuri duc toate la daune in sistemul imunitari si boli latente, despre vreo imunitate la ceva nu poate fi vorba insa.
Cele mai periculoase vaccinuri sunt insa acelea care contin mai mult decat un virus/patogen, caci in natura nu exista cazuri de contagiere simultana cu mai multi patogeni din aceste boli mai serioase. Cand un copil este vaccinat si corpul se manifesta prin simptome ca cele descrise mai sus, este mai degraba un semn bun decat cand nu apare nici un simptom, caci in ultimul caz corpul este prea slab ca sa mai reactioneze. Insa reactia in sine ar trebui sa dea de gandit oricarui medic si oricarei mame ! Caci aceasta ne arata in mod clar cat de pericoloase sunt vaccinurile.
Practic lumea crede orbeste in vaccinuri fara sa-si faca prea multe ganduri si riscurile tot mama le trage, caci medicul nu are de suferit. In USA mor anual 10.000 de bebelusi direct dupa vaccinari iar restul se imbolnavesc de boli indescifrabrile pt. medicina ca de exemplu neurodermita, leucemie si tot felul de boli rare. Medicii homeopati nu.si vaccineaza odraslele, la fel si bogatasii sau cei care lucreaza cu vaccinurile, caci acestia au vazut in mod clar la ce sunt bune vaccinarile.
In plus bolile de copii nu sunt boli normale ci doar niste mecanisme de curatire a corpului, de aceea se manifesta la piele. Deci un vaccin pt. bolile de copii este cu atat mai pericolor si mai nociv caci apartia acestor boli curata corpul si maresc sistemul imunitar. Cine opreste in mod artificial aparitia acestor boli - care nici macar de tratament nu au nevoie - este un mare prostalau, caci aceste boli le-am avut cu totii si nu ne-au omorat, ci dimpotriva. Daca preferati cancer si alte boli mai grave in locul unei rubeole, vaccinati copilul mai departe.
Inca ceva: vaccinurile nu sunt deloc obligatorii asa cum se crede ci cuvantul obligatorii inseamna doar ca medicul este obligta sa va informeze de ele, insa obligatia vreunui parinte de fi obligat prinb lege ne exista si nici o asa lege nu exista. Cuvantul obligatoriu este folosit in mod de santaj psihologic. Cautati cu google "nu vaccinurilor" si veti da de o pagina cu multe informatii pt. parintii mai luminati la minte care nu cred tot ce zice medicina si intai se informeaza.
In tarile mai luminate din ce in ce mai multi parinti nu.-si mai vaccineaza copiii si diferentele intre copii vaccinati si cei nevaccinati sunt imense !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: