Foame excesiva si dureri raspuns medic

Ulcer
Intrebare postata de alle90 cu 10 ani in urma

Buna seara.Am o problema, de ceva timp (3-4 zile) ma trezesc dimineata cu o racaiala la stomac sau cum sa spun , atunci cant iti e asa foame incat simt o racaiala(durere/foame) din gat pana in stomac!Mananc de exemplu la amiaza felul 1,2 desert eventual si in cam o ora , doua iarasi simt cum incepe din gat pana in stomac sa am sentimentul acela de foame, nu la fel de intens dar total neplacut.Ti n sa mentionez ca de examene am scapat deci nu e stresul devina.Gravida nu sunt.Am 1.70 inaltime si 45 kg.Un singur raspuns care mi-l dau singura la aceasta problema ar fii dozele de Burn!? Ce-i drept am consumat vre-o 3 zile la rand in jur de 7 doze/total.Sa fie din cauza acestora?Insa au trecut deja 4 zile de cand nu am mai baut nimic decat lapte si sucuri naturale(a si de vre-o 2 ori sprite) si tot asa ma simt.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Cojoc Miruna (acum 10 ani)

parazitii provoaca pofta de "dulce". Fa un examen coproparazitologic sau foloseste pachetul de detoxifiant si deparazitar Hulda Clark! Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Ar fi bine sa consultati medicul internist ( sau gastroneterolog) pentru evaluare (sindrom dispeptic de tip ulceros, posibil gastro-duodenita).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ulcer.

alle90 (acum 10 ani)

Mi a dat tata aseara un omeran si inainte de culcare eva pastila de supt care zicea ca e un fel de pansament la stocmac.Ceva cu R ii zicea nu mai stiu stiu, rumms.azi dimineata nu m-am mai trezit cu acea foame si durere.Imi era putin foame dar am putut dormii in continuare linistita nu am mai avut treaba.Specific ca tatal meu are inceput de ulcer si medicamentele alea faceau parte din tratamentul lui.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Dupa cum am precizat, cu mare probabilitate aveti un sindrom ulceros ( determinat de gastro/duodenita). Endoscopia digestiva superioara este cea care confirma diagnosticul ; tratamentul este de ~ 4-6 saptamani .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: