Dureri stomacale

Ulcer
Intrebare postata de yarine cu 14 ani in urma

Ce pastile pentru dureri de stomac sau ce fel de ceaiuri trebuie sa beau?Sunt plecata in concediu si nu pot sa merg la doctor.Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Adrienne (acum 14 ani)

ORTANOL 20 mg capsule [ substanta de baza omeprazol] iar ca ceai...CEAI GASTRIC pliculete, de la Fares. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ansrei (acum 10 ani)

si eu sufar de stomac de aproape 2 ani am facut tubaj mi-sa scos sucul gastric si nu am mai avut probleme. In urma cu aproape o luna a inceput sa ma doara iarasi acum iau controloc gastro rezistente si venter pe baza de omeprazol. nu ma lasat durerea de tot doar sa ameliorat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Buna,
Pentru stomac poti lua ranitidina sau malox, dar nu ti-ar strica si o vizita la medic sa nu dai intr-o gastrita. Pe curand

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

franczen_irina (acum 14 ani)

buna dimineata am plomblema cu stomacu si am facut analiza si mi-a iesit microbi si dr de familie mi-a dat reseta omez fromilid ospamox vreau sa stiu daca sunt bune va multumim

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

panaite (acum 14 ani)

am luat nexium 1 an de zile si tot nu mia trecut zilele astea am vomatcu singe starea de voma o am de mult timp ce sa mai iau ca am incercat toate pastilele si ceaiurile va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicu (acum 14 ani)

pana la urma va ramane tot zeama de varza sau sucul de la cartofi(amidonul),oricum este ceva natural si cu eficienta maxima.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kosty (acum 13 ani)

si eu am probleme cu stomacul si medicul mi-a transcris HELICID. tarziu si-a facut efectul nu stiu de ce!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

somesan ileana (acum 12 ani)

pentru durere de stomac in partea de sus spre piept ce medicamente sau ceari sa folosec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicusor (acum 11 ani)

ma doare stomacu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: