Cum sa ma tratez de gastro-duodenita?

Ulcer
Intrebare postata de Nefertiti cu 11 ani in urma

In februarie am fost depistata cu gastro-duodenita acuta.am stat in spital, am tinut regim vreo 3 luni.mi-am revenit.insa cand sunt stresata imi vine sa vomit, ma simt slabita si cu greu pot manca.deci e pe baza de stress gastrita la mine, stiu asta foarte bine. acum 3 saptamani am avut iar o criza de stomac, mi-a fost rau cateva zile.si de atunci nu mi-am recapatat pofta de mancare. nu simt senzatia de foame ca inainte, ci o aciditate pe esofag, care ma arde, beau lichide ca sa imi treaca. dimineata ma trezesc jumate "lesinata" molesita, am tensiunea mica si nici cafea nu pot sa beau ca imi face rau.beau un ceai cu biscuiti dimineata,atat. m-am saturat.vreau sa fiu si eu o persoana normala.de 6 ani ma chinui cu acest stomac, nu ma lasa sa am o viata normala.tocmai la amiaza incep sa ma simt mai bine, dupa pranz. am luat si vitamine,dar nu mai vreau sa arunc banii pe medicamente. vreau sa stiu cum pot sa ma vindec pt todeauna de aceasta boala si cum pot deveni si eu o persoana normala? imi da prea multa suferinta. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Pnk (acum 11 ani)

Azi mi s-a spus si mie ca am gastrita...peste cateva zile merg la un test pentru a vedea daca am ulcer...poti te rog sa imi spui cat ai stat in spital si dupa cat timp ti-ai revenit? Eu am o senzatie de voma, si ma bosoleste dupa ce mananc ceva, cat de putin, plus ca imi vine cateodata inapoi suc gastric, iar nu am pofta de mancare deloc...nu stiu ce sa fac...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nefertiti (acum 11 ani)

am stat in spital 1 saptamana. mi-am revenit cu regim strict, cam dupa 1 luna, 2, incepusem sa am pofta de mancare ca lumea, sa mananc bine si chiar sa iau in greutate. la mine e mai complicata situatia cred,pentru ca boala mea e pe sistem nervos si cum ma enervez cu ceva gata ma si agit. sufar si de tulburare depresiv-anxioasa. daca tii regim strict, dupa cum iti scrie medicul te vei face bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmina (acum 11 ani)

Ar trebui sa cauti un medic inainte de a nu avea probleme mai grave. Am trecut si eu prin asta, dar am fost tratata cu remedii ayurveda si acum ma simt foarte bine. Aciditatea crescuta pe care o resimti in stomac iti va cauza mari neplaceri. Incearca sa faci o cura cu suc de varza cruda si suc de cartof crud. Daca vrei sa mergi la specialist, iti recomand sa suni la 0766298458.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: