Coronavirus Update

Am o tuse seaca in mod continuu de cand iau tratament cu noliterax,ce sa fac?trece cu timpul?

Tuse
Intrebare postata de MembruMobileApp1493965083 cu 4 ani in urma

Am inceput tratament pentru hipertensiune cu accupro si valorile tensiunii cresteau,apoi medicul de familie mi-a schimbat cu noliprel si fara efect,dupa care medicul cardiolog mi-a dat noliterax care a lucrat corect asupra valorilor tendiunii arteriale reducandu-le la normal,in schimb aveam mari,mari dureri de cap,eu luand tratamentul dimineata si toata ziua ma chinuiam cu acele dureri de cap
mi-a venit ideea sa iau seara noloterax-ul si un antinevralgic si asa am scapat de dureri de cap ziua,in schimb ,imi dadea insomnii si l-am introdus din nou dimineata si cred ca organismul s-a mai obisnuit cu el si durerile de cap s-au domolit,in schimb am o tuse seaca in mod continuu,acest lucru am vazut ca poate fi ca efect secundar al tratamentului co noliterax
ce ma sfatuiti? sa merg la doctor sa-mi schimbe tratamentul sau sa astept poate trece tusea in timp ,de fapt ce fenomen medical s intampla in organism de duce la aparitia acestei tuse deranjante?

multumesc

Raspunsuri (2)

anonim_330022 (acum 4 ani)

Buna ziua , da -tusea e efect secundar al medicamentului .Trebuie ca medicul dvs de familie sa va schimbe antihipertensivul cu o alta clasa de medicamente

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
×
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Cristina (acum 2 luni)

Nu trece,euam tusit 5 luni de la niorel fara sa stiu cauza.Trebuie schimbat

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.