Tremur al corpului ca niste vibratii?

Tremur cardiac
Intrebare postata de Utilizator11557168833 cu 4 ani in urma

La 3 luni dupa ce am nascut a 3 a oara am inceput sa tremur,ca un frison dar nu era frison apoi am ramas cu un tremur/trepidatii in corp. In general starile mele de rau se caracterizeaza astfel: - rau brusc fara sa fac ceva anume: efort sau ceva; -tremurat, maini transpirate,puls marit; -de 1ani de cand s-a intamplat prima criza nu imi trec zbaterile de muschi, acestea sunt zilnice si apar in zone diferite ale corpului; - Mai tot timpul ma simt confuza, aeriana, parca sunt pe alta planeta, nu sunt 100% concentrata, chiar ma fortez sa ma concentrez si la munca... - De cativa luni sesizez in campul vizual niste “musculite”/umbre care se vad mai bine la culori deschise, cand ma uit pe cer le vad sclipicioase chiar,am fost la dr si mi a spus ca am deslipire de retina si ca nu am ce face dar in ultimile luni am sesizat accentuarea acestora si aparitia pe langa acestea din cand in cand a niste puncte sclipicioase mai mari care apar atat cu ochii deschisi. - Am pauze in batai, si dupa o bataie puternica...i-au magneziu,calciu,d3,seleniu.nu stiu incotro sa ma indrept.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

SfatulMedicului (acum 4 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/analize-medicale-pe-care-trebuie-sa-le-faci-anual_17333

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11557168833 (acum 4 ani)

Am fost la dr, am facut analize si totul e bine dar senzatia de tremur al inimii si al corpului nu trece...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11571676778 (acum 4 ani)

Buna. Trec prin acelasi lucru. Ai aflat cauza? Tot la 3 luni de la nastere s.a declansat si la mine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11557168833 (acum 3 ani)

Bună. Nu am găsit cauza. Când îmi e bine o luna când ma bușesc toate simptomele. Mi am făcut programare la psihlog și o sa revin sa va povestesc. Tu cum ești?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11573155243 (acum 4 ani)

Incearca sa iei magneziu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11616920183 (acum 3 ani)

Buna ziua. Ma confrunt si eu cu problema dvs. Am nascut ac 11 sapt si dintrodata ma trezesc ca tremur toata. Nu stiu ce sa ma fac. Dvs ce ati facut? La ce doctor ati fost? Ati rezolvat problema? Va rog sa imi raspundeti. Mie frica sa nu patesc cv. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11617592584 (acum 3 ani)

Toate aceste stări sunt de ordin neurologic.Faceti fiecare un efort să vă liniștiți singuri.Sperietura este mare...dar de întâmplat nu se întâmplă nimic.Cel mai des aceste stări apar în somn, nu vă speriați, ridicați-vă, mai spuneți și câte o rugăciune, alungați gândurile rele și încet, încet vă reveniți. Dacă veți continua să stați culcați starea de nonbine se accentuează, dacă vă încărcați cu gânduri negative... asemeni.La un moment dat veți avea impresia că aveți tensiune, că auziți zgomote și în urechi. Sunt doar impresii... trebuie liniște, liniște, liniște interioară. Dacă chiar nu puteți singuri apelați la un psiholog.Sa aveți sănătate.... liniște interioară și putere să vă reveniți.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Olga (acum un an)

Sa apelati la un neurolog as zice ca este solutia. Si mama are acest tremur de cand a avut avc. Inainte de avc nu avea asa ceva. Prin urmare, creierul este cel de unde pleacă acest tremur. Pe mama au ajutat o calmantele si ceva analgezice, caci tremurul ii da si dureri. Ea are partea dreapta parali, iar mana si piciorul practic se miscau singure, involuntar. Deasemenea pulsul o ia f mult in sus. Nu va culcati pe o ureche, neurologul este soluția. Multa sănătate va urez! 🤗 🤗 🤗 🤗 🤗 🤗 🤗 🤗

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alem (acum 2 luni)

Buna ,și eu am pățit la fel ,ați aflat cauza ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: