Cum stii ca ai de-a face cu o problema psihica?

Stresul si sindromul de oboseala cronica
Intrebare postata de MAND cu 13 ani in urma

Buna ziua,
Nu ma prea pot concentra, sunt mereu nemultumit de mine si cred ca personaele din jur cer prea mult de la mine. Am avut si niste reprize de insomnii, senzatii de voma si oboseala cronica. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Medicii carora m-am adresat mi-au spus ca este vorba de stres. Cum gasesc un psiholog bun in Cluj?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Bacu Crina (acum 13 ani)

Poate chiar este vorba despre stres. Nu sunt din Cluj si din pacate nu iti pot recomanda un specialist de acolo. Totusi, poti incerca la clinicile mari, cunoscute care au si astfel de cabinete (in general, medicii buni, cunoscuti, ajung sa profeseze in cadrul unor astfel de clinici).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 13 ani)

Am avut si eu o perioada de cateva luni cand aveam insomnii, oboseala cronica, 2 saptamani nu am reusit sa dorm decat cateva ore. am fost indrumata sa merg la un doctor psihiatru si un psiholog. de 3 luni urmez un tratament, am descoperit ca sunt intr-o depresie, am facut si cateva atacuri de panica, care tineau foarte mult. Dar acum, datorita terapiei psijologice si a tratamentul psihiatric, ma simt mai bine. Sfatul meu este sa mergi la un psiholog si sa faci in paralel terapie psihologica si tratament psihiatric. Multa sanatate. Eu sunt din Constanta. In Cluj..... nu cunosc pe nimeni din pacate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: