Sufar de scleroza multipla

Scleroza multipla
Intrebare postata de Selma cu 15 ani in urma

Ce analize trebuie sa fac in mod frecvent in cazul meu? Beneficiez de reduceri pentru medicamentele prescrise ? Cand nu voi mai putea munci ,voi putea beneficia de o locuinta sociala a carei chirii sa ma coste mai putin de 100E?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna,
Cel mai indicat ar fi sa te prezinti la medicul de familie. El te va consulta si te va sfatui ce sa faci in acest caz. Multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 9 ani)

Buna seara vreau si eu sfatul unui medic,pana acum nu am stiut de scleroza multipla,cu atat mai putin ca apare la tineri.NU pot sa concep ca as putea avea aceasta afectiune desi am macar 3 .4 simptome specifice. La inceput adica cam de 3luni tulburari de echilibru ma clatin cand stau in picioare ''''ma duc intr.o parte cand merg , am senzatia ca pasesc in gol sau ca merg pe un burete, apoi am inceput sa tremur atat mani cat si picioare, o buna bucata de timp am avut dureri de cap in zona cefei acum am probl cu vederea adica vad in ceata cu pete mi s.a ingustat campul vizual si spasme ale pleoapelor si barbiei dar cel mai rau e ca am dureri si spasme ale picioarelor nu mai am forta in picioare simt nevoia sa ma asez daca stau mai mult timp in picioare caci incep sa tremure si am senzatia ca nu le mai pot controla.CRedeti ca e SM

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rely (acum 8 ani)

Buna ziua, Ana. As vrea sa știu dacă ai reusit sa afli care este cauza simptomelor tale. Astept raspuns. Multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin (acum 9 ani)

buna ana,poate ai facut pana acum analizele necesare sa afli care este problema daca nu un RMN ar fi cel mai potrivit sa afli raspunsul,eu am fost diagnosticat in urma cu un an ,si am avut simtome asemanatoare si nam luat in serios pana intro zi cand am avut probleme serioase,acum am trei luni de cand urmez un tratament.......,poate sa fie si alceva nu intra in panica.bafta si
sanatate multa...........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stiubei Lia (acum 9 ani)

Nu totul se trateaza cu medicamente. Cunosc pe cineva care practica Bowen Technique (pe scurt Bowtech) , un fel de medicina alternativa, si care a tratat multi oameni cu diverse boli:hernie de disc, cancer, astm... ma rog, boli de toate natiile. Faza este ca bolnavii de obicei se vindecau pe deplin, foarte rar se intampla sa ramana o mica parte din boala respectiva.
Eu zic sa incercati acest lucru, indiferent de boala pe care o aveti. Exista practicanti de Bowtech in toate orasele mari. Eu sunt din Constanta, si daca doriti, va pot da mai multe detalii despre acest lucru, sau va pot da un numar de telefon la care sa sunati pentru a va informa sau a incepe terapia.
http://www.bowtech.ro/ro/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: