Cred ca trebuie sa masinucid pentru ca sant bolnav de SCLEROZA MULTIPLA

Scleroza multipla
Intrebare postata de Selma cu 15 ani in urma

Ce solutii cred specialisti dumneavoastra ca ar mai exista?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Elena991510 (acum 15 ani)

cunoasc o persoana , prietena de familie care e diagnosticata cu scleroza multimpla, este plina de viata, boala nu se vede absolut deloc, isi face tratamentul prescris si dumnezeu o ajuta cand o vede ce pofta de viata are.
Mergeti pe la specialisti, stiu ca este si o asociatia a pesroanelor diagnosticate cu scleroza multipa, luati legatura cu ei , vedeti ce s-a mai descoperit nou, si o sa vedeti ca nu e chiar asa de disperanta situatia !

Multa sanatate, sa va ajute Dumnezeu sa acceptati situatia asa cum este!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rosemarie (acum 14 ani)

Nu cred ca trebuie pusa asa problema. Medicina a facut mari progrese, mai ales in acest domeniu. Eu nu cred ca exista oameni perfect sanatosi. Trebuie sa va acceptati asa cum sunteti si sa va adaptati noii situatii. Viata merge inainte. Stiu ca exista multa discriminare fata de cei cu SM dar trebuie sa vorbiti cu cei din jur despre problema Dvs. Am cunoscut de-a lungul anilor mai multe persoane care aveau acesta boala. Au accepta-o, fac tratament, au viata profesionala, de familie, se distreaza , au viata sociala, merg inainte. Intamplarea a facut ca unul din copiii mei sa fie diagnosticati cu SM. Desigur, primul lucru pe care l-am zis a fost cel evocat de Dvs. Eram furioasa... deznadajduita. Cu timpul, m-am documentat, m-am informat si m-am obisnuit cu situatia. Totul este sa intelegi ca ....orice situatie are o iesire.
Multa SANATATE SI CURAJ

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DANIELA123124322 (acum 15 ani)

sa crezi ca exista miracole si anul acesta vei avea si tu unul........am cunoscut pe cineva care din carucir s-a ridicat, ac***a aceasta boala.....ma poti contacta la 0726299040

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan (acum 14 ani)

s-a ridicat..la cer sau unde?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Denisa (acum 12 ani)

Buna am 20 de ani si am fost diagnosticata de 3 luni cu MS.sunt in al doilea puseu iar doctora mi a recomandat sa mai incerc o data cu solumedrol intravenos si apoi sa ma dea pe avenox.
Eu vreau doar sa spun ce doctora mi-a spus mie:daca ai un regim de viata sanatos si de fiecare data cand ai o cadere(puseu)te duci la doctor si te tratezi nu ai cum sa ajungi invalid datorita medicamentelor care sunt acum.Mi-a spus ca de 10 ani trateaza pacienti cu sm si de cand cu aceste medicamente niciunul din ei nu este invalid.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: