Accident facand gimnastica

Sanatate prin sport
Intrebare postata de vic_tim cu 12 ani in urma

Buna. sunt ioana si sper ca am ales bine categoria unde adresez intrebarea nu am stiut unde se potriveste mai bine. am facut ieri exercitii de gimnastica am inceput incalzirea prin intinderi nu am insistat foarte mult deoarece deja pot sa le fac lejer fara incalzire. am facut apoi sfoara si spagatul si dupa cateva repetari am decis ca e cazul sa fortez mai mult. am facut spagatul(unii spun ca se numeste sfoara, nu cred ca are importanta) acel exercitiu cu un picior in fata si unul in spate. aveam piciorul drept in fata si am vrut sa ating cu barbia genunchiul din acea pozitie. m-am prins cu mainile de talpa si mam aplecat fara probleme in schimb cand m-am aplecat mai tare sa ating cu barbia de genunchi ceva a parait in sold. cred ca era osul nu imi dau seama ce am patit. nu m-a durut dar a sunat oribil ca niste oase sparte. acum am dureri cand ma aplec sau cand stau jos. nu pot sa ma asez pe partea dreapta fara dificultati. am facut intindere de ligament sau mi s-a dizlocat soldul ce s-a intamplat? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

dani (acum 12 ani)

nu cred ca ti sa dislocat soldul(daca era te durea ingrozitor in acel moment) poate ai facut o ruptura de muschi sau altceva oricum cred ca e bine sa mergi la medic sa iti faca o radiografie sa vezi daca e de la oase sau de la muschi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: