Coxartroza raspuns medic

Reumatisme degenerative
Intrebare postata de razesu cu 12 ani in urma

Am coxartroza medie -stadiu 2-cu dureri mici,varsta 54 ani;ce medicatie sa folosesc?ce ma sfatuiti sa fac pana sa ajung la operatie/coxartroza bilaterala mai pronuntata pe dreapta. vamultumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

victoras (acum 12 ani)

Eu am asa ceva de 11 ani si in afara de infiltratii cu ALFLUOP si un produs naturist,nerecomandat de ortoped nu am folosit nimic si ma simt destul de ok. ARTROSTOP e un produs reletiv nou pe piata si e destul de bun.Lasa-mi adresa ta si iti voi scrie.Sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razesu (acum 12 ani)

e-mail [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DORINA (acum 12 ani)

VA ROG UN SFAT PT AMELIORAREA DURERILOR IN COXARTROZA!!VA MULTUMESC!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana H (acum 12 ani)

Eu am inceput sa iau tratamentul cu Best Hyaluronic Acid si Colagen 1900 mg de la Cluj, este bun pentru probleme reumatice, artroza, coxartroza etc... Il gasiti si pe internet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 11 ani)

Buna ziua,
te rog daca poti sa-mi dai mai multe detalii,
Multumesc
[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

medicul curant va poate indica un tratament pe baza de antiinflamatoare nonsteroidiene (in urma evaluarii afectiunilor asociate), antilagice , suplimente pe baza de glucozaminosulfat si fizioterapie intr-un serviciu de recuperare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: