Cervicalgiile si recuperarea lor

Reumatisme degenerative
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

SUNT RISCURI LA INTERVENTIE C2 PSEUDO-ARTROZA?AM 25 ANI VICTIMA UNUI ACCIDENT RUTIER MULUTMIM

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

vreau sa-mi trimiteti un tratament naturist testat de alte persoane avizat de M.S.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am probleme cu coloana sa dori informatii multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am dureri foarte mari de cap aproape tot timpul. Am facut tot felul de analize si teste si nu am nimic la cap, Am spondiloza cervicala si stiu ca si aceasta da dureri de cap. Dar totusi este posibil sa dea dureri de asemenea intensitate si permanente?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am facut acum peste 10 ani o radiografie si mi s-a spus ca am o "rectitudine cervicala". Atunci nu aveam nici-un simptom, dar acum am dureri de cap destul de des, sau datorita pozitiei incorecte, sau frigului. Ce-mi puteti recomanda? Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

doresc sa va cer parerea in legatura cu o serie de simptome care corespund fibromialgiei. in urma cu doi ani am suferit de dureri musculare la coloana persistente care au revenit anul acesta. in luna august am inceput sa sufar de anxie si atacuri de panica pt care sunt acum in cura. in plus oboseala cronica. de 2 luni de zile am probleme de cervicala, durere cronica . se poate vorbi de fibromialgie? din cercetarile mele prezint toate simptomele acestei boli. ce examene trebuie sa fac :analize sange, analize hormonale?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua,am si eu pe mama mea operata la TG.MURES de o operatie cervicala in urma unui accident ,operatia a decurs normal,dar este imobilizata la pat si prezinta ff multe arsuri in tot corpul,simte picioarele ,dar nu le poate misca,a ijnceput sa reziste in carucior cat o ora pe zi,am uitat s precizez ..sant 3 luni de la operatie si are 55 de ani...ce sanse are sa se recupereze?cum am putea sa o ajutam noi cei de langa ea?ce tratament ar trebui sa ea?....va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o (acum 13 ani)

Este foarte important sa tratati cauza si nu efectul(durerea). Acest lucru poate fi obtinut prin exercitii zilnice si utilizarea unui scaun ergonomic(kneeling chair) care are inaltime reglabila si aseaza coloana intr-o pozitie fiziologica and este utilizat. Il puteti vizualiza la orice cautare pe google. Daca va intereseaza, va rog sa ma contactati: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: