In ce direcție sa merg?

Raceala
Intrebare postata de Utilizator11699512933 cu 5 luni in urma

Bună ziua, de doua săptămâni mă confrunt cu această stare de moleșeală însoțită de o senzație de febră (nu am febră), dureri de cap, momente de dificultate în respirație și urinari dese. Am crezut că este o formă mai atipică de răceala/gripă. Acum doua zile m-am cam panicat când am avut o stare de leșin și ieri dimineață am fost la camera de garda. M-au consultat, mi-au făcut radiografii pulmonare, electrocardiograma și analize de sânge. Din fericire sau din păcate nu au găsit nimic și mi-au recomandat sa iau un complex pentru imunitate și eventual să merg și la alt spital pentru analize amănunțite. Azi am să merg la medicul de familie cu scrisoarea medicala de la camera de garda. Sper să mă simt ok și să pot ajunge, momentan mă doare capul, îmi pulseaza urechea și nu am energie. S-au mai confruntat cineva cu o astfel de situație? Mulțumesc, o zi bună și multă sănătate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului (acum 5 luni)

Buna ziua!

Este bine ca ai mers deja la camera de garda si ai fost consultat, dar este important sa continui sa cauti ajutor medical pentru a obtine o evaluare amanuntita si un diagnostic corect.

Mergand la medicul de familie cu scrisoarea medicala de la camera de garda, vei putea sa discuti despre simptomele tale si diagnosticul initial, iar medicul iti poate recomanda analize suplimentare sau chiar o a doua opinie.

Simptomele descrise pot fi asociate cu diverse afectiuni, inclusiv infectii respiratorii, infectii urinare sau alte probleme de sanatate.
Fiecare persoana are experiente medicale diferite, dar multi oameni trec prin situatii similare si este important sa cauti ajutor medical pentru a primi indrumare adecvata.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/importanta-analizelor-pentru-o-diagnosticare-corecta_15875

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11699512933 (acum 5 luni)

Ok, mulțumesc. Sper sa depistez ce este pentru ca incep să mă simt din ce in ce mai rău psihic. Zi bună

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: