Uit Repede raspuns medic

Psihologie si psihoterapie
Intrebare postata de lily1625 cu 10 ani in urma

Buna!Am 20 de ani si de ceva vreme uit foarte foarte repede, imi aduc aminte lucruri de cand avem 5 ani, dar uit ce am facut acum 2-3 minutes, sau pe seara uit unele chestii ce le-am facut de dimineață.Ma îngrijorează, tzin sa mentionez ca in momentul asta sunt stresata m-am dandit ca poate din cauza aceasta sunt asa!!Ar putea fi ceva mai grav?? Merci de raspuns!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Psihoterapeut Roxana Patrascu MPsihoterapeut Roxana Patrascu este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna ziua,
Lily, regret situatia frustrantă cu care te confrunți!

Raspunde-mi te rog, la cateva intrebari!
De cat timp te simti stresata? Cand ai observat ca nu iti poti aminti ce ai facut in urma cu cateva ore? Ai si alte simptome, emotii, ganduri, comportamente care te ingrijoreaza sau probleme de ordin medical?

Cu ajutorul sedintelor de psihoterapie la cabinet sau online, poti sa iti regasesti echilibrul. Inveti cum sa iti manageriezi stresul si sa iti planifici timpul mai eficient, sa te odihnesti mai bine, sa iti optimizezi capacitatea de concentrare etc.

Sper ca aeste detalii iti sunt utile. Daca te pot ajuta si cu alte informatii, cu drag!

O zi frumoasa!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

Roxana Pătrașcu psihoterapeut

Telefon: 0721.349.765

Mail: [email protected]

Website:http://www.psihoutil.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Psihologie si psihoterapie.

kiko83 (acum 10 ani)

Buna!Eu am 30 de ani si cred ca stiu la ce te referi.Si mie mi se intampla.Intr-o zi m-am speriat pentru ca m-a intrebat sotul meu cu ce m-am intors de la serviciu cu 2 zile in urma-cu autobuzul sau cu o colega-iar eu n-am stiut sa-i raspund.Incearca la sfarsit de zi sa iti amintesti ce ai facut in ziua respectiva.Incearca sa-ti amintesti cat mai multe detalii.Mie mi se intampla in special cand sunt stresata rau.In alta ordine de idei,imi amintesc de la orele de psihologie din liceu ca e normal sa-ti amintesti chiar si cu amanunte lucruri de acum multi ani,iar altele care s-au intamplat recent sa fie in ceata.Bunica mea de 90 de ani isi aminteste toate poeziile invatate la scoala,dar ma intreaba de 5-6 ori in ce zi suntem.
Stai linistita!Ia lucrurile pe rand!Bucura-te de varsta pe care o ai!Si.....daca ti-ai inceput viata sexuala,fa mult sex de calitate!;)Stiu ce spun ca sunt mai batrana ca tine!Pupici!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lily1625 (acum 10 ani)

De vreo 2 luni, nu stiu fix,faza e ca eu sunt o fire mai sensibila, cand am fost mica nu am avut o copilărie tocmai plăcută, imi aduc aminte de unele chesti atat de bine(aveam vreo 5 ani)lucrurile urate, si acuma uit ce am facut acum 3 minute, trebe sa stau sa ma gandesc bine pana sa imi aduc aminte, de cand mi-am schimbat scoala am observat ca sunt asa pentru ca ma stresez foarte tare,si ma doare capul foarte des,dar alte probleme de sănătate nu am, e adevărat ca ma afectat trecutul dar nu cred ca asta e cauza!!MULȚUMESC pentru răspuns!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lily1625 (acum 10 ani)

Mulțumesc Kiko83, dar ma tem sa nu fie ceva mai grav, nu am pățit niciodată asa ceva,sper sa imi revin!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihoterapeut Roxana Patrascu MPsihoterapeut Roxana Patrascu este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Draga Lily, ma bucur ca nu sunt si alte probleme de natura organica!
Pentru problemele din copilarie – imi pare rau! Daca ai un temperament mai sensibil poti face mai greu fata situatiilor dificile, insa acesta se poate educa printr-un demers psihoterapeutic, te poti desensibiliza.

Dacă problema legată de uitarea anumitor momente din zi si durerile de cap apar din ce in ce mai frecvent, poti aplela la programul online de tratare a stresului, anxietății, a tulburării de adaptare.
Acesta include:
- Evaluarea si diagnoza problemelor de anxietate, evaluarea complexa a personalitatii si a impactului anxietaaii asupra functionarii cognitive.
- Acces 3 luni nelimitat la toate programele de anxietate.
- Asistenta psihologica online pe toata perioada utilizarii platformei, comunicare constanta prin mesaje si 5 sedinte online a cate 50 de minute.
- Resurse psihologice multimedia (articole, imagini, prezentari de caz, videoclipuri, inregistrari audio despre anxietate si tratamentul acesteia).
- Forum de discutii cu alte persoane care se confrunta cu probleme similare de anxietate.
- Toate datele personele raman confidentiale.
Accesul in platforma pentru 3 luni de zile nelimitat costa 500 RON.

Lily, sper sa te obisnuiesti in noul colectiv si simptomele sa se diminueze!

Daca doresti mai multe detalii despre tratamentul anxietatii si dezvoltare personala, gasesti acesand link-ul:
http://www.psihoutil.ro/bine-ati-venit/psihoterapia-online-a-anxietatii/

Multa sanatate!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

Roxana Pătrașcu psihoterapeut

Telefon: 0721.349.765

Mail: [email protected]

Website:http://www.psihoutil.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lily1625 (acum 10 ani)

Sincer as vrea tare mult sa încerc! O sa va scriu in privat pentru mai multe detalii, mulțumesc foarte mult pentru răspunsuri! !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihoterapeut Roxana Patrascu MPsihoterapeut Roxana Patrascu este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Lily, ma bucur ca aceste informatii iti sunt utile! Multumesc si eu pentru aprecieri!
Imi poti scrie oricand simti nevoia.

O zi frumoasa!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

Roxana Pătrașcu psihoterapeut

Telefon: 0721.349.765

Mail: [email protected]

Website:http://www.psihoutil.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lily1625 (acum 10 ani)

Am încercat sa va scriu dar nu reușesc imi spune ca email-ul d-voastră nu există, poate e din cauza ca nu sunt in Romania, nu mai aveti alt email?? ? Mulțumesc, sa aveti o zi buna!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihoterapeut Roxana Patrascu MPsihoterapeut Roxana Patrascu este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna ziua,

Lily, imi pare rau pentru eroarea care iti apare! Primesc mail-uri si din strainatate.
Sigur, imi poti scrie si pe alt e-mail: [email protected]

O zi frumoasa!
Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721.349.765

Website: www.psihoutil.ro

Roxana Pătrașcu psihoterapeut

Telefon: 0721.349.765

Mail: [email protected]

Website:http://www.psihoutil.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florentina (acum 9 ani)

Buna ziua. Am 20 de ani si am momente in care uit foarte repede unile lucruri dar nu imi dau seama dc..in urma cu 3luni am nascut dar nu cred ca e din cauza asta ..uitam cam la fel de repede si inainte sa nasc dar nu asa desca acum..va rog frumos sa-mi sp daca e cv in neregula cu mn..multumesc pt rasp..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: